wtorek, 3 listopada 2020 12:59

Maczety, pojemniki z gazem i siekiery. Tarnowscy pseudokibice "szukali bójki"

Autor Aleksandra Tokarz
Maczety, pojemniki z gazem i siekiery. Tarnowscy pseudokibice "szukali bójki"

Wieczorna próba wszczęcia awantury przez pseudokibiców została powstrzymana przez tarnowskich policjantów. 10 kiboli usłyszało zarzuty zmuszania do określonego zachowania. Odpowiedzą przed tarnowskim sądem, grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

W piątek wieczorem (30 października) w Tarnowie miały miejsce dwie manifestacje. Jedna z nich to przejazd ulicami Tarnowa z Mościc w kierunku Klikowej i z powrotem. Wśród manifestujących znalazło się kilka pojazdów tarnowskich pseudokibiców, którzy wykorzystali zgłoszoną manifestację do swoich celów.

W pewnym momencie dwa samochody osobowe wjechały w rejon szkoły podstawowej „osiemnastki”, a z samochodów wysiadło 10 mężczyzn w wieku od 16 do 30 lat. Podeszli do stojących w rejonie szkoły grupy 4 mężczyzny w wieku 16-18 lat i usiłowali wszcząć awanturę. Nie spodziewali się, że w tym samym czasie są obserwowani przez policjantów „kryminalnych” zabezpieczających manifestację, którzy udali się za nimi w rejon szkoły. Policjanci zatrzymali agresorów i zabezpieczyli przy nich maczety, pojemniki z gazem, kominiarki, siekiery.

Podczas przesłuchania mężczyźni przyznali się, że dołączyli do manifestujących tylko po to, by jeździć po mieście i szukać pseudokibiców przeciwnej drużyny, aby wszcząć awanturę.

Wszyscy dorośli zatrzymani, usłyszeli zarzuty określone w art. 191 kodeksu karnego, czyli zmuszania do określonego zachowania w związku z art. 57a kodeksu karnego tj. czynu o charakterze chuligańskim. Mężczyźni zostali doprowadzeni do tarnowskiej prokuratury, która zastosowała wobec nich dozory policyjne oraz zakazy zbliżania, komunikowania się z pokrzywdzonymi, a także zakaz opuszczania kraju. Pozostali odpowiedzą przed tarnowskim sądem dla nieletnich.

Zatrzymanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, która w tym wypadku nie może być niższa od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Tarnów: W Arenie Jaskółka powstanie szpital polowy!
To pewne. W Arenie Jaskółka Tarnów powstanie szpital polowy. Rozpoczęły się już prace przy składaniu nawierzchni hali, a projekt przebudowy ma być gotowy w nocy z poniedziałku na wtorek. Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, w ślad za październikowymi deklaracjami, udostępnił władzom Małopolski Arenę J…

inf./fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje