sobota, 13 listopada 2021 20:33

Rudawa: Pożar w suszarni kukurydzy. W akcji gaszenia pomagały drony

Autor Tomasz Stępień
Rudawa: Pożar w suszarni kukurydzy. W akcji gaszenia pomagały drony

To nie pierwszy pożar suszarni kukurydzy. Zdarzały się już wcześniej w różnych częściach Polski. I strażacy wiedzą, że gaszenie go nie jest łatwe. Dlatego w Rudawie, żeby szybko opanować pożar, od razu zjawiło się 5 jednostek straży pożarnej.

Wiadomość o pożarze przyszła do strażaków około godziny 09.00. Pierwsze informacje mówiły, że w miejscowości Rudawa (powiat krakowski) przy ul. Dunajewskiego doszło do pożaru suszarni. Jak się okazało po przybyciu na miejsce, zapaleniu uległa zgromadzona w suszarni kukurydza oraz sama suszarnia. W tego typu pożarach dostęp do źródła jest zwykle utrudniony. Obok silosów w których znajduje się zboże, znajdują się instalacje wentylacyjne i nagrzewające i inne. Jeśli pali się wewnątrz konstrukcji, ogień często nie jest nawet dobrze widoczny. W tym pożarze, aby łatwiej zlokalizować źródło ognia i ułatwić pracę przy gaszeniu, strażacy wykorzystali drony z kamerą termowizyjną. Na miejscu pracowały jednostki OSP Zabierzów, OSP Nielepice, OSP Rudawa, OSP Niegoszowice oraz zastępy JRG3 w Krakowie i Pogotowie Gazowe.

Jak wygląda gaszenie pożaru suszarni kukurydzy, możemy zobaczyć na wideo zamieszczonym przez KW PSP Opole. Tam jednostki gasiły pożar suszarni w Nowej Wsi Małej:

fot: Facebook/Powiat krakowski 112, wideo: KW PSP Opole

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje