piątek, 17 maja 2019 12:49

Rusza kolejny etap budowy szkoły specjalnej w Dębicy

Autor Marzena Gitler
Rusza kolejny etap budowy szkoły specjalnej w Dębicy

Prawie 8 mln zł będzie kosztował kolejny etap budowy Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Parkowej w Dębicy. Starosta Piotr Chęciek oraz jego Zastępca Adam Pieniążek 14 maja podpisali w tej sprawie umowę z firmą KARPAT – BUD Sp. z o. o. z gminy Głogów Młp., która jest wykonawcą zadania.

Przedsiębiorstwo ma na swoim koncie m.in. Podkarpackie Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze przy porcie lotniczym w Jasionce i Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku. Budynek ZSS w stanie surowym zamkniętym ma stanąć do połowy grudnia bieżącego roku.

- To bezpieczny termin. Rozpoczynamy prace w sprzyjającym okresie, jest wiosna. Nie widzę zagrożeń, które mogłyby sprawić, że określony w umowie zakres prac nie zostałby wykonany w terminie – zapewniał podczas dzisiejszej konferencji prasowej Tomasz Polek, Prezes Zarządu KARPAT – BUD Sp. z o. o.

Nową siedzibę Zespołu Szkół Specjalnych zlokalizowano na działce o powierzchni 1,34 ha, sąsiadującej z Zespołem Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy. Koszt całej inwestycji oszacowano na ok. 24 mln zł. Jeszcze w grudniu ub. roku zakończono I etap przedsięwzięcia, czyli budowę fundamentów za kwotę blisko 1,3 mln zł. Kolejny etap ruszy lada dzień, ma kosztować dokładnie 7 917 000,00 zł.

- Zakładamy, że to co wstępnie ustaliliśmy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów uda się zrealizować. Mianowicie, że otrzymamy dofinansowanie budowy tej szkoły w wysokości 50 procent kosztów – mówił Piotr Chęciek, Starosta Powiatu Dębickiego, który wspólnie z Przewodniczącym Rady Powiatu dziękował Zarządowi i radnym poprzedniej kadencji za wniesiony wkład. – Warunki w jakich uczą się dzieci w istniejącej szkole specjalnej są bardzo złe, wymagają pilnej budowy nowej siedziby. To sprawa oczywista dla radnych minionej i obecnej kadencji – podkreślał Przewodniczący Maziarka. – Cieszę się, że udało nam się wspólnie doprowadzić do opracowania projektu, który teraz będzie realizowany.

Dwukondygnacyjny budynek szkoły został zaprojektowany na potrzeby ponad 300 użytkowników. W otoczeniu obiektu powstaną parkingi, boisko i plac zabaw. Uczniowie będą mieć do dyspozycji m.in. salę gimnastyczną o pow. blisko 440 m kw., siłownię, sale rehabilitacyjne, sale do zajęć korekcyjnych, do hydroterapii. Również gabinety: arterapii, logopedyczny, psychologiczny. Także różnego rodzaju pracownie, m.in. poligraficzną, muzyczną, plastyczną i komputerową.

inf. i foto: UM Dębica

Dębica - najnowsze informacje