wtorek, 17 marca 2020 14:32

Jak uczyć online? Tarnów daje przykład

Autor Marzena Gitler
Jak uczyć online? Tarnów daje przykład

W Tarnowie rozpoczęła działalność Tarnowska Akademia Nauki. To interaktywna platforma wykorzystująca przekaz na żywo na kanale YouTube.

Inicjatorem ztworzenia platformy jest prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, a koordynowania podjął się Marcin Zaród, tarnowski pedagog uhonorowany tytułem Nauczyciel Roku 2013.

Platforma jest adresowana do uczniów klas IV-VIII i będzie nadawać swoje treści od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 13.00. Nauczyciele prowadzący TAN nie będą realizowali podstawy programowej i prowadzili internetowych wykładów, ale skupią się na rozwijaniu kompetencji XXI wieku, wspieraniu uczniów w rozwoju i motywowaniu ich do działania, np. poruszając takie kwestie jak zarządzanie czasem, odpowiedzialne korzystanie z internetu, rozwój przez kulturę i współpracę.

Aby uczestniczyć w zajęciach TAN, wystarczy komputer z dostępem do Internetu. Najlepiej wtedy ustawić na pulpicie obok siebie dwa okna przeglądarki - jedno do oglądania przekazu i brania udziału w czacie, a drugie do otwierania polecanych i omawianych stron internetowych i platform edukacyjnych.

W wersji minimalistycznej wystarczy sam telefon komórkowy, na którym uczniowie obejrzą przekaz i wezmą udział w moderowanym czacie.

Aby wziąć udział w sesji, wystarczy wejść na stronę www.tarnow.pl - będzie ona wyświetlana w oknie w prawym górnym rogu strony. Można też wyszukać i zasubskrybować kanał o nazwie Tarnowska Akademia Nauki na stronie youtube.com.  Nagrania sesji, w tym sesji archiwalnych, będą też dostępne na kanale YouTube po ich zakończeniu.

Działa też strona facebookowa Tarnowskiej Akademii Nauki pod adresem https://www.facebook.com/tarnowskaakademianauki/. Na stronie tej pojawiać się będą m.in. linki do trwających sesji oraz informacje o nadchodzących sesjach.

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka