czwartek, 14 października 2021 12:46

Ruszyły zapisy na Narodowy Bieg Stulecia „Od Bałtyku do Tatr” w Myślenicach

Autor Norbert Kwiatkowski
Ruszyły zapisy na Narodowy Bieg Stulecia „Od Bałtyku do Tatr” w Myślenicach

11 listopada 2021 o 11:11 pod halą widowiskowo-sportową na Zarabiu ruszy czwarta edycja Narodowego Biegu Stulecia Odzyskania przez Polskę niepodległości „Od Bałtyku do Tatr” na dystansie 10 kilometrów - zachęcamy do zapisów na stronie www.biegstulecia.myslenice.pl

- Serdecznie zapraszam biegaczy do zapisów na Narodowy Bieg Stulecia. Jest to świetna okazja do uczczenia kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości sportowym akcentem. 11 listopada dokładnie o 11:11 wystartuje bieg na 10 kilometrów, który prowadzić będzie atrakcyjną trasą z Zarabia w stronę centrum miasta, obok najważniejszych miejsc w mieście - Muzeum Niepodległości, przez Rynek, obok Magistratu, czy Domu Kultury. Dla najlepszych biegaczy przewidzieliśmy nagrody, jednak nie wynik, a sportowa idea i patriotyzm powinien przyświecać nam tego dnia w całej Polsce – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Narodowy Bieg Stulecia Odzyskania przez Polskę niepodległości „Od Bałtyku do Tatr” to pięcioletni projekt upamiętniający setną rocznicę wolnej Polski. Każdy uczestnik, który ukończy bieg otrzyma pamiątkowy medal z logotypem biegu stulecia, czyli biegnącym ludzikiem z flagą Polski. Pierwszych pięćdziesięciu biegaczy, który zarejestruje się na stronie za pakiet startowy zapłaci 39 zł, natomiast kolejni poniosą koszt startu w wysokości 49 zł. Zapisy trwać będą do 5 listopada 2021 r.

Dla pierwszych trzech zawodników w kategorii kobiet oraz mężczyzn przewidziano nagrody rzeczowe oraz Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki.

Narodowy Bieg Stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości „od Bałtyku do Tatr” – Myślenice 2021

Data: 11.11.2021

Godzina: 11:11

Miejsce: Myślenice, start i meta – Hala widowiskowo-sportowa na Zarabiu, Biuro zawodów, zaplecze szatniowo-sanitarne, ul. Zdrojowa 9

Atestowana z pierwszej edycji przebiegać będzie z Zarabia (start przy hali widowiskowo-sportowej, Zdrojowa 9), ulicą Piłsudskiego, przez centrum miasta, obok Szkoły Podstawowej nr 2, Centrum Handlowego Jan Stara Cegielnia, następnie obok Muzeum Niepodległości, przez Rynek oraz ulicami Kościuszki, Niepodległości i Daszyńskiego z powrotem na Zarabie. Całość trasy liczy 10 kilometrów, a wyniki każdego z uczestników zostaną dokładnie zmierzone i wpisane do narodowej bazy Biegu Stulecia.

Zapisy do 5 listopada 2021 r. na stronie www.biegstulecia.myslenice.pl

Pakiet startowy dla pierwszych 50 uczestników: 39 zł – koszulka techniczna, numer startowy, medal

Pozostali 49 zł – koszulka techniczna, numer startowy, medal

Myślenice - najnowsze informacje