piątek, 14 sierpnia 2020 08:26

Są wyniki weselników i nastolatków z domu pielgrzyma. Ile zakażeń potwierdzono?

Autor Aleksandra Tokarz
Są wyniki weselników i nastolatków z domu pielgrzyma. Ile zakażeń potwierdzono?

Powiat limanowski wczoraj dodany został do „żółtej strefy”. Dziś potwierdzono tam kolejne przypadki zakażeń wśród mieszkańców. Są wyniki masowych badań uczestników wesela w Limanowej i nastolatków, którzy brali udział w Miasteczku Modlitewnym w Zabawie. Ilu jest zakażonych?

10 sierpnia, w poniedziałek, pobrano wymazy od weselników z Limanowej. Punkt poborowy zorganizowano w Starej Wsi. Wymazy pobrano tam od 125 osób.

Pozytywny wynik uzyskało 31 weselników z Limanowej. Badania przeprowadzone wśród pracowników restauracji nie wykazały żadnego zakażenia.

Wesele w Limanowej odbyło się w pierwszy weekend sierpnia. Grał na nim zespół, który bawił gości tydzień wcześniej na przyjęciu w Łukowicy, gdzie również potwierdzono ognisko wirusa. 5 członków tego zespołu było zakażonych koronawirusem.

Limanowa: Będą zbiorowe wymazy wśród gości weselnych
Ponad 100 gości, którzy wzięli udział w weselu w Limanowej objętych zostało kwarantanną. Na jutro (10.08) zaplanowano zbiorowe wymazy. Zaczęło się od wesela w gminie Łukowica. To tam, w ostatni weekend lipca odbyło się przyjęcie, na którym bawiła się osoba zakażona koronawirusem. Po pobraniu wymazó…

Przebadano także 20-osobową grupę, która przebywała na zbiorowej kwarantannie w Domu Pielgrzyma. Są to nastolatkowie, którzy wzięli udział w odbywającym się od 1 do 2 sierpnia Miasteczku Modlitewnym w Zabawie. Początkowo zakażenie potwierdzono u dwóch uczestników wydarzenia. Byli to mieszkańcy Limanowej.

Koronawirus w Miasteczku Modlitwnym w Zabawie. Mamy oświadczenie organizatorów!
U dwojga uczestników spotkania modlitwnego potwierdzono koronawirusa. To mieszkańcy powiatu limanowskiego.

Testy wykazały, że 10 osób przebywających w domu pielgrzyma jest zakażonych koronawirusem.

Do tej pory na terenie powiatu limanowskiego potwierdzono 331 przypadków zakażenia koronawirusem. Wczoraj Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o przyłączeniu powiatu do „żółtej strefy”. Wprowadzone zostaną dodatkowe obostrzenia, w tym limit gości weselnych. Od teraz w przyjęciach na terenie powiatu limanowskiego będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 100 osób.

Do mieszkańców Limanowszczyzny po raz kolejny zaapelował Starosta Limanowski. Poprosił o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do zaleceń sanitarnych.

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Powiatu Limanowskiego

Od jutra Powiat Limanowski oznaczony będzie żółtym kolorem na mapie Polski zakażeń, co będzie wiązać się z większymi restrykcjami – m.in. limit gości do 100 osób przy organizacji wesel, imprezy sportowe przy udziale 25% publiczności, imprezy kulturalne do 100 uczestników oraz 25% publiczności w obu przypadkach obowiązek zakrywania ust i nosa, w obiektach gastronomicznych 1 osoba na 4 mkw oraz obowiązek zakrywania ust i nosa. W kościołach pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult. W przestrzeni publicznej nie ma nakazu noszenia maseczek – obowiązek zachowania dystansu społecznego 1,5 m.

W związku z powyższym ponawiam prośbę i apel o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do wytycznych i zaleceń sanitarnych. Bądźmy odpowiedzialni za swoje, ale przede wszystkim za zdrowie innych: swoich bliskich i wszystkich mieszkańców powiatu. Tylko w ten sposób będziemy mogli zapanować nad rozprzestrzeniająca się epidemią koronawirusa.

fot. PSP Limanowa

Limanowa - najnowsze informacje

Rozrywka