wtorek, 27 kwietnia 2021 11:48

Sądecczyzna. Budowa Powiatowego Centrum Sportów coraz bliżej

Autor Aleksandra Tokarz
Sądecczyzna. Budowa Powiatowego Centrum Sportów coraz bliżej

- To bardzo dobra wiadomość – zapewnia starosta Marek Kwiatkowski. Powiat nowosądecki otrzymał dwa miliony złotych dofinansowania na budowę Centrum Sportów w Marcinkowicach. Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Do tej pory władzom powiatu udało się pozyskać dofinansowanie do budowy powiatowego Centrum Sportu w wysokości 4,3 miliona złotych. Kolejne 2 miliony są więc faktycznie bardzo dobrą wiadomością. – Marcinkowice mają szanse stać się największym centrum sportowym Sądecczyzny. Przypomnę, że od kilku miesięcy trwają już prace przy budowie hali sportowej wraz ze strzelnicą i ścianką wspinaczkową – tłumaczy starosta nowosądecki.

Na terenie zewnętrznego kompleksu sportowego znajdą się boiska, bieżnia, miejsce na rzut oszczepem, pchnięcie kulą oraz basen.

Tajemnicza kula stanęła na Miejskiej Górze w Starym Sączu. Co to takiego?
Na Miejskiej Górze w Starym Sączu powstaje ścieżka w koronach drzew. Pod nią pojawiła się jednak duża, przezroczysta kula. Co to takiego? Tego na razie możemy się jedynie domyślać. Szczegółów nie zdradza nawet włodarz gminy.

- To spełnienie marzeń uczniów Zespołu Szkół w Marcinkowicach, którzy będą mogli korzystać z nowoczesnych obiektów sportowych, ale także odpowiedź na potrzeby mieszkańców powiatu nowosądeckiego – dodaje Marek Kwiatkowski. - Chcemy, aby Powiatowe Centrum Sportu było dostępne nie tylko dla uczniów i zawodników, ale też dla mieszkańców Sądecczyzny.

fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje