wtorek, 12 stycznia 2021 11:45

Sądecczyzna: Przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 70 km/h! Był pijany

Autor Aleksandra Tokarz
Sądecczyzna: Przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 70 km/h! Był pijany

Policjanci sądeckiej grupy SPEED kilka dni temu zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który w terenie zabudowanym jechał 122 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość aż o 72 km/h! Jak się później okazało kierowca oprócz tego wykroczenia popełnił również przestępstwo.

Policjanci ruchu drogowego sądeckiej komendy, którzy pełnią służbę w grupie SPEED codziennie patrolują drogi regionu, a ich głównym zadaniem jest walka z przejawami agresji i notorycznym łamaniem przepisów przez kierujących.

Kiedy kilka dni temu na terenie gminy Łososina Dolna funkcjonariusze prowadzili statyczną kontrolę prędkości. Ich uwagę zwrócił kierowca, który bardzo szybko poruszał się volkswagenem. Pomiar wskazał 122 km/h, podczas gdy dopuszczalna prędkość, z uwagi na teren zabudowany, wynosiła 50 km/h. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. Jak się okazało, brawurowa jazda nie była jego jedynym przewinieniem. Badanie na trzeźwość wykazało, że ma on w organizmie blisko 1 promil alkoholu. Kierowanie pojazdem w takim stanie jest przestępstwem.

Co zrobić, jeśli w Twojej gminie nie ma punktu szczepień? Sprawdź!
Do pojedynczych gmin, gdzie nie będzie punktów szczepień przeciwko COVID-19, dotrą mobilne punkty szczepień, mieszkańcy tych gmin będą też mogli skorzystać ze szczepień w sąsiadujących gminach – poinformowała PAP rzeczniczka małopolskiego NFZ Aleksandra Kwiecień. Jak podkreśliła, w naszym województ…

- Kierowca volkswagena za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym został ukarany mandatem, na jego konto trafiło 10 punktów karnych, a policjanci elektronicznie zatrzymali mu prawo jazdy. Z kolei za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie przed sądem, gdzie grożą mu poważne konsekwencje - informuje Aneta Izworska z sądeckiej policji.

fot. KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje