wtorek, 15 grudnia 2020 09:23

Sama szczepionka nie wystarczy? Do lata czekają nas restrykcje

Autor Wiktoria Mitura
Sama szczepionka nie wystarczy?  Do lata czekają nas restrykcje

- Do lata będziemy żyć w pewnych restrykcjach: maseczka, dystans społeczny i dezynfekcja – podkreślił w rozmowie z TVP Info wiceminister zdrowia. Uważa, że szczepionka zabezpieczy Polaków przed zakażeniem, jednak na bezpieczeństwo będzie trzeba poczekać.

Waldemar Kraska poinformował w rozmowie z TVP Info, że w styczniu w Polsce pojawi się 1 mln 100 tys. szczepionek, a taka ilość wystarczy dla 500 tys. pracowników służby zdrowia.

Niestety, nie wszyscy medycy będą chcieli się zaszczepić na koronawirusa - przyznał. W tej fazie, kiedy prowadzone są listy chętnych do szczepienia służby zdrowia w ponad 500 polskich szpitalach, niestety szczepionka nie cieszy się popularnością - zauważył w rozmowie z TVP info.

Powinniśmy dać przykład Polakom, że warto się szczepić. Nawet, jeśli przechorowaliśmy i jestem tzw. ozdrowieńcami nie mamy pewności, że po raz drugi nie zachorujemy - ocenił Kraska. Zapowiedział też, że w kampanii promującej szczepienie na Covid-19 wezmą udział zarówno lekarze, politycy, jak i celebryci.

Co z trzecią falą?

Wiceminister Zdrowia podczas rozmowy stwierdził, że szczepionka nie wystarczy, by zabezpieczyć wszystkich przed zakażeniami. Jak powiedział, konieczne jest zachowanie dystansu społecznego.

Info: RMF24

Polska

Polska - najnowsze informacje