poniedziałek, 30 marca 2020 07:42

Samochód zastępczy z OC - o czym pamiętać, wybierając go?

Autor Głos 24
Samochód zastępczy z OC - o czym pamiętać, wybierając go?

Wypadek czy kolizja to przykre zdarzenie, szczególnie jeżeli wynikło nie z naszej winy, lub gdy znaleźliśmy się w złym miejscu o złej porze i "dostaliśmy rykoszetem". W takiej sytuacji jesteśmy podwójnie poszkodowani, bo nie dość, że najedliśmy się nerwów i strachu, to często również wychodzimy z wypadku obolali i bez sprawnego pojazdu. Właśnie dla takich wydarzeń powstała możliwość wynajęcia auta zastępczego, które dla nas jest w pełni darmowe, a za które płaci ubezpieczyciel sprawcy zdarzenia. Jak dokładnie to działa i na co warto zwrócić uwagę, gdy musimy taki pojazd wybrać? Jakie zapisy w umowie są dla nas korzystne, a jakie niekoniecznie? Które cechy dobrego samochodu zastępczego z OC są najbardziej pożądane i dobrze jest ich wymagać na umowie z firmą wynajmującą nam pojazd?

1. Sposób rozliczenia za wynajem

2. Klasa samochodu zastępczego, a naszego prywatnego

3. Możliwość swobodnego przemieszczania się

Sposób rozliczenia za wynajem

Pierwszą rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę przy okazji wybierania samochodu zastępczego, są zasady, na jakich możemy go wynająć. Najkorzystniejszą opcją jest wariant bezgotówkowy, w którym my nie ponosimy żadnego kosztu, a wszelkie opłaty związane z wynajmowanym pojazdem są pokrywane z ubezpieczenia sprawcy wypadku. Warto również upewnić się, że samochód zasepczy z OC nie posiada zapisanego w umowie dziennego limitu kilometrów ani kaucji, dzięki czemu nie będziemy obciążeni finansowo, ani ograniczeni w sposobie poruszania się na co dzień.

Klasa samochodu zastępczego, a naszego prywatnego

Innym ważnym parametrem jest klasa pojazdu. W dobrej firmie samochód zastępczy Generali otrzymamy w dokładnie takiej samej klasie, w jakiej znajduje się nasze rozbite auto, przy czym wiek pojazdu nie powinien mieć tu znaczenia. Często możemy również spotkać się z umową bez wkładu własnego, co oznacza, że jeżeli będziemy mieli wyjątkowego pecha i doznamy kolizji także w aucie zastępczym, to nie poniesiemy w związku z tym żadnych dodatkowych kosztów.

Możliwość swobodnego przemieszczania się

Samochód zastępczy Ergo Hestia powinien dawać nam również odpowiednią swobodę poruszania się - dokładnie taką, jaką mamy w przypadku własnego samochodu. Warto więc szukać firmy, która nie tylko nie uziemia nas dziennym limitem kilometrów, ale także umożliwia poruszanie się pojazdem zastępczym poza granicami naszego kraju. Jest to szczególnie istotna rzecz dla osób mieszkających blisko granicy, którzy na przykład dojeżdżają do innego państwa do pracy lub przyjeżdżają tam na zakupy czy rozrywki w czasie wolnym.

Motoryzacja

Motoryzacja - najnowsze informacje