piątek, 20 stycznia 2023 14:38

Samorządowcy z Ruchu Tak dla Polski uhonorowani za pomoc dla Ukrainy

Autor Marzena Gitler
Samorządowcy z Ruchu Tak dla Polski uhonorowani za pomoc dla Ukrainy

19 stycznia w Rzeszowie na gali z okazji 669-lecia Lokacji Rzeszowa uhonorowano samorządy, które zdały egzamin jako „Miasta Ratownicy”, pomagając ukraińskim uchodźcom po wybuchu wojny w Ukrainie.

Bardzo ważnym momentem gali jubileuszowej w Rzeszowie było przekazanie otrzymanego 22 maja 2022r. od  Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego tytułu „Miasta- Ratownika”. Z rąk prezydenta statuetkę symbolicznie przyjął Marek Twaróg wolontariusz, który pomagał uchodźcom z Ukrainy na rzeszowskim dworcu.

Za bezinteresowną ofiarną i skuteczną pomoc podczas gali z okazji 669-lecia Lokacji Rzeszowa podziękował przedstawicielom samorządów prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. Podziękował on wszystkim samorządom w Polsce za to co wspólnie z mieszkańcami i organizacjami społecznymi robiły i robią dla uchodźców. Życzył wszystkim pokoju na Ukrainie. Na scenie wystąpili przedstawiciele „Miast Ratowników”, które wspólnie ruszyły z pomocą, m.in. burmistrz Wieliczki Artur Kozioł z zarządu Ruchu Samorządowego TAK dla Polski. - Jest to dla nas ogromne wzruszenia. Przyjechaliśmy z różnych stron Polski, aby powiedzieć razem z wami, że nie ma nic ważniejszego dzisiaj jak pokój na Ukrainie - powiedział w imieniu uhonorowanych. Przypomniał też o milionach uchodźców, którzy w polskich miastach i gminach szukali schronienia i podziękował mieszkańcom, za to, że przyjęli ich do swoich domów i otoczyli opieką.

Opublikowany przez Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Czwartek, 19 stycznia 2023
Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka