sobota, 17 października 2020 17:25

Francja. Terrorysta ściął głowę nauczycielowi. Macron: "to islamistyczny atak"

Autor Marzena Gitler
Francja. Terrorysta ściął głowę nauczycielowi. Macron: "to islamistyczny atak"

Francja w szoku. 18 letni uczeń zabił nauczyciela. Dramatyczne sceny rozegrały się w Conflans-Sainte-Honorine niedaleko Paryża. Napastnikiem był islamista.

Do dramatycznych wydarzeń doszło w piątek w Conflans-Sainte-Honorine niedaleko Paryża. Młosy mężczyzna pochodzenia czeczeńskiego zaatakował nożem kuchennym 42-letniego nauczyciela. Odciął mu głowę a zdjęcie ze zbrodni wrzucił do sieci. Śwaidkowei wydarzeń zaalarmowali policję, która próbowała zatrzymać napastnika niedaleko miejsca zbrodni. Francuskie media podają, że był agresywny, nie chciał współpracować z funkcjonariuszami, ani odłożyć broni. Został zastrzelony przez policję.

Nauczyciel historii został zamordowany 200 metrów od szkoły. W piątek podczas lekcji z wolności wypowiedzi, pokazał karykatury Mahometa. Zrobił to już wcześniej, co wywołało protesty rodziców, którzy złożyli skargę.

Na miejsce tragedii przyjechał prezydent Francji Emmanuel Macron, który spotkał sie w szkole z nauczycielami i rodzicami uczęszczających tam uczniów.

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje