środa, 9 marca 2022 15:42

Wieliczka. Senior w Muzeum: Podróż przez wspomnienia!

Autor Joanna Obajtek
Wieliczka. Senior w Muzeum: Podróż przez wspomnienia!

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza wszystkich Seniorów w wyjątkową podróż przez... wspomnienia. Uczestnicy skonfrontują się z przeszłością i samym sobą. Podróż wystartuje już w piątek!

W piątek, 11 marca Muzeum Żup Krakowskich organizuje spotkanie pt. „Wieliczka dawniej i dziś”. To okazja do przeniesienia się w przeszłość i przeżycia jeszcze raz tego, co minęło.

Jak wyglądała Wieliczka wiele lat temu? Na to i inne pytania uczestnicy poznają odpowiedź podczas wirtualnej wędrówki ulicami Wieliczki. Wspólnie powspominają najważniejsze zabytki miasta, ich stan obecny oraz ten sprzed lat. Podróż wspomnień z kolei przeniesie ich do osobistych wydarzeń związanych z zabytkami solnego miasta. Dodatkowo spotkanie ubogaci pokaz multimedialny, zwiedzanie wystawy czasowej „Podróż w przeszłość Wieliczki” oraz zadania.

Spotkanie „Wieliczka dawniej i dziś” wystartuje w piątek o 10:00 w Zamku Żupnym na ul. Zamkowej 8. Miejscem zbiórki jest kasa biletowa, a cena biletu wynosi 6 złotych. Wcześniejszej rezerwacji można dokonać w Dziale Edukacji Muzeum pod tel. 12 289 16 33.

Obecny rynek w Wieliczce/ fot. organizatora

Fot. pixabay

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje