czwartek, 26 maja 2022 09:09

Samochód, alkohol i puszka z napiwkami. Mundurowi zatrzymali seryjnego włamywacza

Autor Marzena Gitler
Samochód, alkohol i puszka z napiwkami. Mundurowi zatrzymali seryjnego włamywacza

Wieliccy kryminalni zatrzymali 36-latka, podejrzanego o kradzieże oraz kradzieże z włamaniami do lokali usługowych. W domu mieszkańca Wieliczki znaleziono część skradzionych przedmiotów, a na parkingu w Krakowie - skradzione przez niego auto.

Do serii kradzieży i kradzieży z włamaniem na ternie Wieliczki doszło w okresie od 16 do 23 maja. To co je łączyło to czas i miejsce - dochodziło do nich w godzinach nocnych na terenie miasta. Sprawca włamywał się do pomieszczeń lokali usługowych oraz gastronomicznych, a jego łupem padały pieniądze, alkohol, sprzęt elektroniczny, ukradł nawet zaparkowany przed lokalem samochód.

Śledczy ustalili, że za wszystkimi przestępstwami może stać 36-letni mieszkaniec Wieliczki. 23 maja br., policjanci zatrzymali go w jego mieszkaniu w Wieliczce. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli część przedmiotów, pochodzących z kradzieży. Odzyskali również skradziony samochód, który był zaparkowany na jednym z parkingów na terenie Krakowa.

25 maja 36-latek usłyszał 5 zarzutów. Jeden dotyczył kradzieży, cztery - kradzieży z włamaniem. Mężczyzna dostał dozór policyjny. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

inf. i fot. KPP w Wieliczce

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje