niedziela, 27 września 2020 12:45

Siatkarska PlusLiga: 15 zakażeń w klubie z Suwałk – zawodnicy i sztab

Autor Tomasz Stępień
Siatkarska PlusLiga: 15 zakażeń w klubie z Suwałk – zawodnicy i sztab

15 osób z Miejskiego Klubu Sportowego Ślepsk Malow Suwałki, grającego w siatkarskiej PlusLidze jest zakażonych koronawirusem.

Wyniki testów przeprowadzonych w dniach 23-24 września 2020 roku potwierdziły obecność wirusa SARS-CoV-2 w próbkach dziesięciu zawodników drużyny, czterech członków sztabu szkoleniowego oraz jednego pracownika działu administracji klubu. Negatywny wynik testów RT-PCR uzyskało natomiast sześciu zawodników, jeden członek sztabu szkoleniowego oraz trzy osoby z działu administracji klubu.

Jak informuje Wojciech Winnik, prezes zarządu Miejskiego Klubu Sportowego Ślepsk Malow Suwałki, stan ośmiu osób z pozytywnym wynikiem testów RT-PCR nie pogorszył się i w tej grupie nadal nie występują objawy zakażenia. To sprawia, że bliska jest perspektywa powrotu tej grupy osób do rytmu sprzed kwarantanny. Na utratę smaku i węchu narzekała początkowa jedna ale teraz już pięć z grupy zakażonych osób. Dwóch członków drużyny, u których wykryto wirusa SARS-CoV-2, skarży się natomiast na kaszel, katar i ogólne osłabienie.

– Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki Sp. z o.o., we współpracy z Klubem Kibica Ślepska Malow Suwałki, zdecydował się wspomóc wszystkich przebywających na kwarantannie członków drużyny. Każdej z izolowanych osób przydzielono opiekuna, który w razie potrzeby jest gotów bezkontaktowo zapewnić produkty pierwszej potrzeby lub pomóc we wszelkich innych istotnych elementach życia codziennego – informuje prezes Wojciech Winnik.

Osoby, które przeszły test na obecność SARS-CoV-2 zostały, we współpracy z organami państwowymi, poddane domowej kwarantannie celem przeciwdziałania dalszego rozprzestrzeniania się zakażeń lub o charakterze zapobiegawczo / profilaktycznym.

Niedzielny mecz z Cerradem Eneą Czarnymi Radom został odwołany.

fot: Facebook/Ślepsk Malow Suwałki

Sport

Sport - najnowsze informacje