poniedziałek, 3 stycznia 2022 13:41

Skawina. Będą chodniki przy DK44 w czterech kolejnych miejscowościach

Autor Marzena Gitler
Skawina. Będą chodniki przy DK44 w czterech kolejnych miejscowościach

Miasto Skawina podpisało umowy na zaprojektowanie chodników na brakujących odcinkach w czterech miejscowościach przez które przebiega DK 44.

3 stycznia w Skawinie podpisano kolejne umowy na zaprojektowanie chodników na brakujących odcinkach w Jaśkowicach, Wielkich Drogach, Zelczynie i Borku Szlacheckim przy Drodze Krajowej nr 44. Dzięki tej inwestycji w najbliższych latach chodnik będzie znajdował się na całym odcinku tej trasy od Jaśkowic aż do miasta Skawina.

Budowy chodników przy DK 44 od lat domagali się mieszkańcy zachodnich sołectw gminy. To jedna z najczęściej uczęszczanych w dróg w gminie Skawina. Przejeżdża nią codziennie kilkadziesiąt tysięcy pojazdów, czasami ze zbyt dużą prędkością. Przy trasie znajdują się szkoły i przedszkola, a spacer poboczem wiąże się z poważnym niebezpieczeństwem.

Władze Skawiny od kilku lat systematycznie starają się o budowę kolejnych odcinków chodników przy DK 44. Podpisana przez Burmistrza Norberta Rzepisko umowa na zaprojektowanie chodników w Jaśkowicach, Wielkich Drogach, Zelczynie i Borku Szlacheckim pozwoli w ciągu najbliższych lat ostatecznie rozwiązać problem bezpieczeństwa pieszych przy tej ruchliwej drodze. Po zrealizowaniu całej inwestycji zostanie zapewniona ciągłość przejścia od Jaśkowic aż do miasta Skawina.

- To bardzo ważne, by mieszkańcy mogli wygodnie i bezpiecznie dotrzeć pieszo do przedszkola, szkoły, kościoła oraz innych obiektów użyteczności publicznej. Przy tak dużym natężeniu ruchu przy DK44 chodniki są inwestycją kluczową. Liczymy na to, że w ciągu najbliższych lat mieszkańcy otrzymają bezpieczną możliwość przemieszczania się wzdłuż DK44 - powiedział Burmistrz Norbert Rzepisko.

Dodatkowo Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zadeklarowała, że w 2022 rozpocznie budowę kolejnego odcinka chodnika łączącego Wielkie Drogi i Zelczynę.

fot. UM Skawina

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje