środa, 1 maja 2024 10:59

[WIDEO] Starosta Adam Kociołek podsumował kadencję. "Nieporównywalna z czymkolwiek"

Autor Marzena Gitler
[WIDEO] Starosta Adam Kociołek podsumował kadencję. "Nieporównywalna z czymkolwiek"

- Trudności, które musieliśmy pokonać, były nieporównywalne z czymkolwiek, co działo się w 35-letniej historii samorządu w Polsce - przypomina Adam Kociołek. Starosta Powiatu Wielickiego podsumował najdłuższą kadencję, która skończyła się 30 kwietnia br.

Wzrost budżetu powiatu o 100 proc. Taki sam wzrost pozyskanych dotacji i wydatków na drogi. To bilans ostatnich 5 lat Powiatu Wielickiego. Starosta Adam Kociołek ma się czym pochwalić. - Zaczynaliśmy kadencję w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ Powiat Wielicki był jednym z najbardziej zadłużonych powiatów w Małopolsce - przypomina starosta. To się zmieniło. Dzięki ciężkiej pracy Zarządu Powiatu Powiat w ciągu ostatnich lat co roku kończył rok z nadwyżką budżetową.  

O tym jak zmienił się powiat, jakie inwestycje udało się zrealizować i jakie są przygotowane dla nowej ekipy, która będzie kierować powiatem w nowej kadencji Adam Kociołek mówi w krótkim nagraniu, które przygotował na zakończenie swojej kadencji.  

Powstało Powiatowe Centrum Wsparcie Społecznego wraz z wybudowanym w podziemiach archiwum, nowa siedziba Pogotowia Ratunkowego, nowa Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej. Przy LO im. Adama Mickiewicza w Wieliczce stanęła nowoczesna hala sportowa z podziemnym garażem i boiskiem na dachu. Kilkadziesiąt milionów złotych zainwestowano w rozbudowę Zespołu Szkół w Gdowie, który będzie miał nowe skrzydło, a przy placówce ruszyła właśnie budowa kompleksu sportowego. Przygotowane są też kolejne inwestycje, które będą realizowane w kolejnych 5 latach. To budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce oraz budowa centrum dla osób niepełnosprawnych przy ul. Pułaskiego, gdzie będą mogli uczyć się i rehabilitować.

  • Zobacz też:
Podsumowanie działań Powiatu Wielickiego w kadencji 2018-2024
Podsumowanie kadencji 2018-2024 w Powiecie Wielickim ukazuje znaczące inwestycje w edukację, sport, bezpieczeństwo i infrastrukturę drogową.

Podsumowaniem upływającej kadencji Zarządu Powiatu Wielickiego, który tworzyli starosta Adam Kociołek, wicestarosta Henryk Gawor oraz członkowie: Aleksandra Ślusarek, Tomasz Broniowski i Stanisław Kyrc jest publikacja "Powiat Wielicki wczoraj i dziś", którą opracowali Janusz Mierzwa i Rafał Rudka. "Wyjątkowym jest fakt, że data jej wydania przypada na rok jubileuszu 25-lecia powstania powiatu. (...) Mam nadzieję, że ta publikacja stanie się dla wielu inspiracją do odkrywania własnych korzeni, do zrozumienia skąd pochodzimy i do zacieśnienia więzi z naszą lokalną społecznością - napisał we wstępie do książki starosta.

Nowa publikacja Powiatu Wielickiego, podsumowująca 25-lecie historii/ Głos24

Starosta podziękował też swoim współpracownikom, zwłaszcza Przewodniczącemu Rady Powiatu Tomaszowi Tomali i wyborcom, którzy oddając głosy na Adama Kociołka, startującego jako kandydat niezależny, powierzyli mu mandat radnego Rady Powiatu Wielickiego na kolejną kadencję.

  • Zobacz:
Adam Kociołek: mijająca kadencja to okres dynamicznego rozwoju
– Nazywam tę kadencję „złotą kadencją powiatu wielickiego” jeśli chodzi o realizację długo oczekiwanych inwestycji - mówi Adam Kociołek, starosta wielicki.

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka