poniedziałek, 20 grudnia 2021 12:28

Ślęczka i Rokita podsumowali sezon. Zabrakło odrobiny szczęścia

Autor Marzena Gitler
Ślęczka i Rokita podsumowali sezon. Zabrakło odrobiny szczęścia

Michał Rokita i Rafał Ślęczka zostali II Wicemistrzami Śląska w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska oraz zajęli tuż za podium 4. miejsce w Klasyfikacji Generalnej 2021.

Uroczysta ceremonia przyznania tytułów oraz pucharów odbyła się 11 grudnia br., na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

- Celem na sezon 2021 były starty w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, jednak niewystarczająca ilość środków finansowych by to zrealizować spowodowała, że ponownie wybraliśmy cykl Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, który zaczęliśmy od startu w Rajdzie Małopolski, stanowiącym drugą rundę cyklu - mówi Michał Rokita. - Walka w tych mistrzostwach jest bardzo emocjonująca co powoduje, że doświadczamy piękna tego sportu, a dreszczyk emocji  jest możliwy tylko przy mocnej stawce i bezpardonowej walce - to jest to, co mnie jako kierowcę najbardziej satysfakcjonuje - dodaje.

Sezon 2021 składał się ostatecznie z pięciu rajdów. Trudna sytuacja finansowa spowodowała, że team Rokita - Ślęczka zrezygnował z pierwszej rundy sezonu - Rajdu Festiwalowego.

- Szczerze mówiąc, przed Rajdem Małopolski nie sądziłem, że będę w stanie wystartować gdziekolwiek - zwierza się Michał Rokita - jednak dobroć ludzi, którzy mnie wspierają i we mnie wierzą spowodowała, że stanęliśmy na starcie wszystkich pozostałych rajdów.

Załoga Rokita - Ślęczka trzy razy stanęła na najwyższym stopniu podium, wygrywając Rajd Małopolski, Rajd Rzeszowiak oraz Rajd Mikołowsko-Żorski. Ostatniej rundy sezonu - Rajdu Wisły - nie ukończyli ze względu na wypadnięcie z trasy. - Moim celem jest zawsze walka o pierwsze miejsce, ale takie są rajdy i pomimo prowadzenia w klasyfikacji generalnej oraz w klasie przed ostatnią rundą, nieukończenie Rajdu Wisły spowodowało spadek na 4. miejsce w klasyfikacji generalnej i 3. w klasie. Jest to wynik daleki od moich marzeń, ale swoje szanse na zdobycie tytułu zaprzepaściliśmy w równej walce, odpadając przez swój błąd - ocenia Rokita.

Zawodnik dziękuje też ekipie serwisowej, która dzielnie ich wspierała w tegorocznym sezonie. - Pragnę też wspomnieć o rajdowym serwisie Rally Craftekipie, który pracował z całych sił, dając z siebie wszystko i wkładając serce by samochód był zawsze gotowy do jazdy. Serdeczne podziękowania dla Maćka Kmiecika oraz Krzysztofa Muchy, którzy pracowali przy samochodzie spędzając nad nim wiele godzin, włożony przez nich trud i zaangażowanie przyczyniły się do tego, że zawsze mogłem się skupić i mieć pewność, że samochód jest perfekcyjnie przygotowany. Chłopaki jesteście wielcy! - dodaje Michał Rokita.

- Sezon rajdowy 2021 przeszedł już do historii ! Jesteśmy II Wicemistrzami Śląska 2021 w Klasie 1, startując samochodem Renault Clio Sport! Kolejny tytuł dopisujemy na swoje konto. Bardzo serdecznie dziękuje Michałowi za zaproszenie na jego zawsze „gorący” prawy fotel pilota i polecam się na przeszłość. Do zobaczenia ! - cieszy się Rafał Ślęczka. - Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim z Was a szczególnie naszym partnerom rajdowym za okazałe nam wsparcie i za zaufanie w sezonie 2021 - dodaje.

W tym roku załogę wspierali: Extreme – Performance Tyres, Dimeg Invest, Powiat Wielicki, Stronglex.eu, RStechnology Adam Rachwał, Racing Shop, SDL.studio Motorsport Design, Okleic.pl, Mdrive, Rally Craft, 4 pliszki – domki Zawoja, MTS TRANS Transport Spedycja, Magnares, Custom Technology, GB Promotion, Moto Radio, ŚLĘCZKA Motorsport, Wieliczkacity.pl, Głos Wielicki, Panorama Powiatu Wielickiego, Automobilklub Stomil w Dębicy i Automobilklub Galicyjski.

fot. mat. prasowe

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje