niedziela, 21 czerwca 2020 18:04

Powiat limanowski. W wodzie znaleziono dwa ciała

Autor Marzena Gitler
Powiat limanowski. W wodzie znaleziono dwa ciała

W ciągu dwóch dni w powiecie limanowskim znaleziono dwa ciała w potokach. To dwaj mężczyźni w wieku 50 i 83 lata. Przyczyny zgonu obu ustali prokuratura.

Wczoraj ok. godz. 16 przypadkowy przechodzień zauważył ciało mężczyzny w potoku w Mszanie Górnej (gm. Mszana Dolna). Zaalarmowani strażacy wydobyli je z wody. Niestety okzało się, że mężczyzna już nie żyje. Zgon potwierdził lekarz Pogotowia Ratunkowego, które dotarło na miejsce.

Jak ustaliła Policja zmarły to 83-letni mieszkaniec gminy Mszana Dolna. Nie wiadomo jak znalazł się w potoku, ale śledczy wykluczyli wstępnie udział osób trzecich w doprowadzeniu do jego zgonu. Przyczynę śmierci ustali prokuratura.

Równie makabrycznego odkrycia dokonno dziś w po godz. 14 w Słopnicach. W korycie potoku, który przepływa przez miejscowość, znajdowało sie ciało.

Na miejsce przybyła policyjna grupa dochodzeniowo-śledczą z technikiem kryminalistyki z Limanowej. Ustalono, że zmarły to 50-letni mieszkaniec gminy Słopnice.

Mężczyzna wyszedł z domu wczoraj około godz. 20:00 i według zapisu monitoringu miał wracać do domu wzdłuż potoku. Również okoliczności jego śmierci wyjaśni prokuratura. Nie wiadomo, czy ma ona związek z gwałtowną ulewą i błyskawiczną powodzią, jak przeszła przez tę okolicę.

foto: arch. OSP Słopnice Dolne

Limanowa - najnowsze informacje