wtorek, 17 listopada 2020 11:27

Ślub w 2021 roku może odstraszyć ceną? W niektórych parafiach są one kolosalne

Autor Aleksandra Tokarz
Ślub w 2021 roku może odstraszyć ceną? W niektórych parafiach są one kolosalne

Chętnych na ślub w 2021 roku może być zdecydowanie więcej. Wiele par, które miało zawrzeć związek małżeński w 2020 roku przeniosło ceremonię w związku z epidemią koronawirusa. Ceny mogą jednak odstraszyć nowożeńców. Niektóre parafie życzą sobie nawet 2 tys. złotych!

Bajkowy ślub i wesele to marzenie wielu z par. Chcąc zorganizować tę uroczystość trzeba jednak liczyć się ze sporym wydatkiem, zwłaszcza, że w związku z epidemią ceny części z tych rzeczy poszybują w górę. Sala weselna, muzyka, suknia ślubna i garnitur. To tylko podstawowe wydatki, z którymi trzeba się liczyć, planując wesele. Do tego dochodzą zaproszenia czy chociażby transport. Oczywiście, na wielu ze wspomnianych rzeczy można zaoszczędzić, jednak są takie, których ominąć się nie da. W przypadku ślubu kościelnego mowa o opłacie za ceremonię. A ta, w zależności od parafii, naprawdę się różni! Niektóre z nich życzą sobie bowiem nawet 2 tysiące złotych!

Spis parafii z dokładną kwotą, którą podobno należy przeznaczyć na ślub opublikował portal cołaska.pl. Wynika z niego, że cena za ceremonię ślubną różni się, w zależności od parafii, nawet tysiącem złotych. Czy to oznacza, że aby wziąć ślub w przyszłym roku trzeba być prawdziwym bogaczem?

Według sporządzonej przez portal cołaska.pl listy najmniejsza kwota za ceremonię ślubną to 50 zł. Najwięcej to aż 2 tysiące! W Małopolsce najmniej zapłacą nowożeńcy, chcący wziąć ślub w Bystrej w powiecie gorlickim. Tam opłata ma wynosić 56 złotych. W parafii pod wezwaniem św. Wincentego Diakona w Krakowie za ślub nowożeńcy zapłacą niemal 1180 złotych.

Informacje, które znalazły się w spisie są przesłane przez internautów, którzy korzystali z konkretnych usług.

Małopolska - najnowsze informacje