piątek, 9 sierpnia 2019 12:39

Smakowite świętowanie w Książu Wielkim

Autor Marzena Gitler
Smakowite świętowanie w Książu Wielkim

Cztery imprezy w jednym miejscu – tak będzie wyglądał 15 sierpnia na stadionie na stadionie SKS „Jastrzębiec” w Książu Wielkim.

W czwartek, 15 sierpnia odbędą się Dożynki Gminne. Po mszy o godz. 11.30. nastąpi przemarsz korowodu na stadion.

O godz. 15 rozpocznie się Kiermasz Produktów Regionalnych, połączony z konkursem na najlepszą potrawę, w który zaangażowały się panie z okolicznych Kół Gospodyń Wiejskich. Na roboczym spotkaniu KGW w Książu Małym, które jest głównym organizatorem Kiermaszu Produktów Regionalnych, nie zdradzono oczywiście jakie konkretnie pyszności zostaną przygotowane, ale wymieniono: schab, karczek, drobiowe pałki, szynki i pasztety, wspomniano o pierogach, roladzie z łososiem, sałatkach i faszerowanych pieczarkach. Do picia proponowano orzechówkę na polepszenie trawienia i orzeźwiający napój z pietruszki. A nazwy ciast podawano tak skomplikowane, że trudno je spamiętać. W każdym razie wójt Marek Szopa w roli testera, zadowolił się klasycznym sernikiem.

Po smakowitych degustacjach zaplanowano koncert zespołów disco-polo, po którym rozpocznie się impreza czwarta, czyli wielka zabawa najpierw z kapelą góralską, a potem z Dj-em.

Równolegle, tak jak na poprzedniej imprezie „Powitanie lata” znakomicie przygotowanej przez Klub Seniora „Młodzi Duchem”, będzie funkcjonował ogródek piwny dla dorosłych i wesołe miasteczko dla dzieci.

Inf. i foto: UG Książ Wielki

Miechów - najnowsze informacje