środa, 1 czerwca 2022 07:24

Śmiertelny wypadek na quadzie. Mieszkaniec Szczucina nie miał szans w zderzeniu z volkswagenem

Autor Marzena Gitler
Śmiertelny wypadek na quadzie. Mieszkaniec Szczucina nie miał szans w zderzeniu z volkswagenem

36-latek na quadzie w zderzeniu z volkswagenem nie miał szans. Mężczyzna nie miał kasku. Poważnie ranny trafił do szpitala w Tarnowie, gdzie zmarł na skutek obrażeń.

Do śmiertelnego wypadku doszło w Radwanie (gm. Szczucin, powiat dąbrowski) w nocy, w piątek 27 maja. Około godziny 21:20, na drodze krajowej nr 73, 36- letni mieszkaniec gminy Szczucin na quadzie, jadąc od strony miejscowości Wola Mędrzechowska w kierunku miejscowości Brzezówka, na skrzyżowaniu wjechał wprost pod koła volkswagen, który jechał w kierunku Szczucina.

Quad dosłownie wbił się maskę osobówki. Kierujący nim szczucinianin nie miał szans wyjść z tego bez szwanku. Mężczyzna nie miał nawet kasku i został ciężko ranny.

Z poważnymi obrażeniami głowy oraz rąk i nóg został karetką Zespołu Ratownictwa Medycznego przewieziony do szpitala w Tarnowie, gdzie mimo udzielonej pomocy medycznej zmarł.

Na miejsce wezwano też OSP w Szczucinie, dwa zastępy strażaków z PSP Dąbrowa Tarnowska i w dwie karetki. Strażacy zabezpieczali i oświetlali miejsca zdarzenia, odpięli akumulator z rozbitego pojazdu oraz usunęli pozostałości powypadkowe. Na czas prowadzonych działań ruch na DK nr 73 był całkowicie zablokowany.

Obecnie na miejscu wypadku policjanci ustalili, że quad nie był zarejestrowany, nie posiadał ubezpieczenia i nie miał aktualnych badań technicznych, a jadący nim 36-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami z uwagi na aktualny sądowy zakaz ich prowadzenia.

Okoliczności oraz przyczyny tragicznego zdarzenia wyjaśni policyjne postepowanie, które nadzoruje miejscowa Prokuratura.

Przypominamy, że zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami quad jest traktowany jako inny pojazd samochodowy - czterokołowiec lub czterokołowiec lekki (jak również trójkołowy motocykl i motorower). Pojazdy te poruszające się po drogach publicznych, w strefach zamieszkania lub strefach ruchu powinny być sprawne technicznie i zarejestrowane, a kierujący powinien posiadać uprawnienia do kierowania pojazdem. Każdy kierujący czterokołowcem oraz osoba nim przewożona powinni używać kasków ochronnych odpowiadających właściwym warunkom technicznym, chyba że quad jest wyposażony w nadwozie zamknięte i pasy bezpieczeństwa.

fot. Fb. OSP Szczucin

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje