wtorek, 29 czerwca 2021 09:40

Śmiertelny wypadek w Krakowie. Zamiatarka MPO uderzyła w ciężarówkę

Autor Marzena Gitler
Śmiertelny wypadek w Krakowie. Zamiatarka MPO uderzyła w ciężarówkę

Wczoraj, przed południem na skrzyżowaniu ulic Igołomskiej i Ptaszyckiego w Krakowie doszło do wypadku, w którym ciężko ranny został kierowca samochodu ciężarowego MPO. Niestety 64-latek zmarł po kilku godzinach, pomimo pomocy lekarskiej.

28 czerwca br. około 11:30 na skrzyżowaniu ulicy Igołomskiej z ulicą Ptaszyckiego w Krakowie, przy wjeździe na drogę S7, doszło do zderzenia samochodu ciężarowego Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Krakowie z ciągnikiem siodłowym.

- Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący pojazdem MPO jechał od strony Sandomierza, nie zatrzymał się na czerwonym świetle i uderzył w naczepę ciężarówki, za kierownicą której siedział 28-letni mężczyzna - informuje rzecznik prasowy KMP Kraków mł. asp. Piotr Szpiech. - Uderzenie było tak silne, że ciągnik znalazł się w rowie. Zdjęcia z wypadku udostępniła strona KMRT - Profil galerii krakowskich służb Miejskich, Ratowniczych i Technicznych na Facebooku.

Wypadek z udziałem #8ZV węzeł S7 Igołomska. Trzymajmy kciuki za zdrowie Operatora! Foto. Nadesłane

Opublikowany przez KMRT Poniedziałek, 28 czerwca 2021

Kierujący ciężarówką MPO 64-latek w stanie ciężkim, po uprzedniej reanimacji trafił do szpitala. Jak się okazało jego życia nie udało się uratować i zmarł po kilku godzinach. Na miejscu zdarzenia prowadzone były oględziny z udziałem prokuratora oraz biegłego. W miejscu w którym doszło do wypadku przez kilka godzin panowały utrudnienia w ruchu.

Wiadomo, że 28-letni kierowca ciągnika siodłowego, który nie doznał poważniejszych obrażeń w wyniku tego zdarzenia, jak wykazało badanie był trzeźwy. Prowadzone śledztwo pozwoli zbadać i ustalić, co było przyczyną wypadku.

Wypadek ciężarówki i pojazdu MPO / Fot.: KMP Kraków
Wypadek ciężarówki i pojazdu MPO / Fot.: KMP Kraków

fot.: KMP Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje