piątek, 18 marca 2022 13:09

Solne zwiedzanie Wieliczki dla ukraińskich rodzin. Do nabycia bezpłatne wejściówki!

Autor Joanna Obajtek
Solne zwiedzanie Wieliczki dla ukraińskich rodzin. Do nabycia bezpłatne wejściówki!

Tajemnice górników, „białego złota” i legendy kopalni. Każdy region ma swoją mniej lub bardziej barwną historię. Wieliczka skrywa w sobie wiele solnych sekretów, które już w najbliższy weekend odkryją rodziny z Ukrainy.

– Mówią, że sól pieczętuje przyjaźń i braterstwo. Jest symbolem przymierza – od 24 lutego 2022 roku w obronie wolnego świata i praw człowieka, a przeciw agresji i kłamstwom – czytamy na stronie Kopalni Soli Wieliczka.

Od marca do końca czerwca w Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka oraz  kopalni soli będą się odbywać darmowe warsztaty i zwiedzanie dla rodzin z Ukrainy. W zajęciach można uczestniczyć zarówno indywidualnie jak i rodzinnie. Muzeum przygotowało ciekawy program.

– Wierzymy, że spacer po zabytkowych wielickich podziemiach przyniesie choć odrobinę wytchnienia, pozwoli, choćby na krótką chwilę, oderwać myśli od trwającej wojny i wyciszyć lęk o bliskich, o ojczyznę, o przyszłość… Dzielimy się naszym dziedzictwem, które powstało nie tylko z soli, ale też z nadziei, determinacji i solidarności – piszą dalej przedstawiciele Kopalni Soli Wieliczka.

Program warsztatów:

Warsztaty dla osób indywidualnych i rodzin będą się odbywać w Zamku Żupnym i Kopalni Soli w soboty między 10:00 a 12:00. Ich tematy to:

  • 26 marca „Od kopacza do górnika” (Kopalnia Soli)
  • 2 kwietnia „Strażnicy białego złota” (Zamek Żupny)
  • 23 kwietnia „Bohaterowie wielickich podziemi” (Kopalnia Soli)
  • 7 maja „Dawne zawody” (Zamek  Żupny)
  • 21 maja „Górnik dawnej kopalni” (Kopalnia Soli)
  • 11 czerwca „Kolorowy sen górnika” (Zamek Żupny)
  • 25 czerwca „Z legendą przez kopalnię” (Kopalnia Soli)

Do wyboru są również warsztaty edukacyjne dla grup zorganizowanych. Kontakt dla zainteresowanych opiekunów grup: 12 289 16 33

Rezerwacji zajęć można dokonywać od poniedziałku do piątku  między 8:00 a 14:00 pod tym samym numerem tel.: 12 289 16 33

Osobą odpowiedzialną za program edukacyjny dla osób z Ukrainy jest Przemysław Jagielski.

Wycieczka po kopalni soli i Zamku Żupnym

Osoby z Ukrainy mogą uczestniczyć nie tylko w warsztatach, ale również odbyć wycieczkę po kopalni soli i Zamku Żupnym. Kopalnię Soli można zwiedzać w soboty i niedziele do 267 marca o 13:45. Ilość miejsc jest ograniczona, a bilety można nabyć wyłącznie w dniu zwiedzania.

Zamek Żupny Wieliczka można zwiedzać z kolei od wtorku do piątku między 9:00 a 16:00, natomiast w weekendy do 17:00.

fot. pixabay

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje