czwartek, 20 czerwca 2024 08:46

Sołtys z Małopolski uruchomił lawinę dobra! O tej sprawie mówiły tysiące internautów

Autor Mirosław Haładyj
Sołtys z Małopolski uruchomił lawinę dobra! O tej sprawie mówiły tysiące internautów

Sołtys Lachowic Grzegorz Krawczyk zaapelował w sieci o pomoc dla 96-letniej seniorki. Na reakcję nie musiał długo czekać. Internauci wzięli sprawę w swoje ręce. – Ludzie mają naprawdę wielkie serca, czego nieraz doświadczaliśmy, ale reakcja internautów przeszła moje najśmielsze oczekiwania – mówi w rozmowie z Głosem24 Grzegorz Krawczyk.

"Lecz ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to, że ten świat nie zginie dzięki nim" – śpiewał Czesław Niemen. Przekonała się o tym w ostatnich dniach 96-letnia pani Antonina. Ale zacznijmy od początku.

Sołtys zaapelował o pomoc

12 czerwca sołtys Lachowic odwiedził 96-letnią Antoninę. Seniorka poprosiła znanego z działalności społecznej Grzegorza Krawczyka o pomoc. Sołtys postanowił poszukać pomocy dla seniorki w sieci.

– POTRZEBNA LODÓWKA! Zwracam się z ogromną prośbą do wszystkich moich znajomych. 96 - letnia pani Antonina poprosiła mnie dziś o pomoc, ponieważ jej lodówka uległa poważnej awarii, przez co nie nadaje się do użytku. Niestety pani Antonina nie jest w stanie pozwolić sobie na zakup nowej. W związku z tym, bardzo proszę o kontakt, jeśli ktoś miałby sprzęt, którego nie używa, a który byłby w bardzo dobrym stanie i mógłby posłużyć pani Antoninie – napisał w mediach społecznościowych.

POTRZEBNA LODÓWKA! Zwracam się z ogromną prośbą do wszystkich moich znajomych. 96 - letnia pani Antonina poprosiła...

Opublikowany przez Grzegorza Krawczyka Środa, 12 czerwca 2024

Internauci ruszyli z pomocą

Sołtys liczył, że być może ktoś akurat wymienia sprzęt i zamiast wyrzucać starej lodówki, odda ją seniorce. Tymczasem reakcja internautów przeszła jego najśmielsze oczekiwania.

– Nie spodziewaliśmy się takiego odzewu. Post udostępniło ponad 14 tys. osób! Ludzie mają naprawdę wielkie serca, czego nieraz doświadczaliśmy, ale reakcja internautów przeszła moje najśmielsze oczekiwania – mówi w rozmowie z Głosem24 Grzegorz Krawczyk.

Post sołtysa uruchomił prawdziwą lawinę dobra. Przede wszystkim internauci tak zaangażowali się w udostępnianie historii pani Antoniny, że wiadomość ostatecznie trafiła do setek tysięcy osób. Użytkownicy Facebooka proponowali, że dorzucą się do nowego sprzętu, proponowali założenie zbiórki i dopytywali, czego jeszcze potrzeba seniorce. Jedna z internautek niemalże natychmiast zaproponowała, że kupi pani Antoninie nową lodówkę i tak się stało.

– Nikt z nas nie może uważać siebie za bezużytecznego i nikt nie może uznać siebie za tak ubogiego, aby nie mógł dać czegoś innym. Droga pani Marto Worwa! W imieniu 96 - letniej Pani Antoniny i swoim własnym, chciałem bardzo serdecznie podziękować pani Marcie za zakupienie dla pani Antoniny nowej lodówki. Dziękuję za dobro, które dziś pani wyświadczyła. Zakupienie wysokiej klasy lodówki to szlachetny czyn, który ogromnie ułatwi codzienne życie chorej, samotnie mieszkającej Pani Antoniny. Jest to rzecz niezbędna do normalnego funkcjonowania i godnego życia człowieka na tym świecie. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż reakcja Pani była natychmiastowa! Przekazując lodówkę Pani Antoninie, widać było na twarzy łzy szczęścia, radości i wzruszenia, że są ludzie na tym świecie, którzy potrafią pomagać z dobroci serca. Dziękuję pani za wielkie, wrażliwe i szlachetne serce. Przyjaciel kocha w każdym czasie, a bratem staje się w nieszczęściu – przekazał sołtys Lachowic.

Pomocy potrzeba więcej

Internauci wyszli z propozycją, by na rzecz seniorki założyć zbiórkę.

– Pani Antonina mieszka sama i pomoc się przyda – wyjaśniał w rozmowie z Głosem24 Grzegorz Krawczyk i dodaje:

– Ma 96 lat i chcielibyśmy móc wykupić jej obiady z dowozem do domu. Pani Antoninie zepsuł się też telewizor, więc może i tu udałoby się pomóc.

Sosnowiec ma Litewkę, Lachowice Krawczyka

Historia pani Antoniny jest jedną z wielu, które na co dzień poznaje działający w PCK sołtys Krawczyk.

– Potrzebujących i samotnych osób jest oczywiście więcej. W miarę możliwości będę zamieszczać informacje o nich w mediach społecznościowych. Może i tu znajdą się internauci, którzy będą chcieli pomóc potrzebującym – mówi nam sołtys Krawczyk.

Sołtys Lachowic z panią Antoniną/ Fot. archiwum prywatne Grzegorza Krawczyka

Sołtysa Lachowic nie trzeba przedstawiać mieszkańcom regionu. Od ponad 20 lat piastuje swoje stanowisko aktywnie działając na rzecz nie tylko swojej miejscowości, ale też powiatu.

Jedna z internautek napisała:

– Sosnowiec ma Łukasza Litewkę a Lachowice Grzegorza Krawczyka.

Kolejną osobą czekającą na pomoc jest pan Zygmunt.

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje

Rozrywka