sobota, 12 lutego 2022 23:51

Spłonęły hale w Pcimiu. Ogromne straty

Autor Marzena Gitler
Spłonęły hale w Pcimiu. Ogromne straty

W sobotę, 12 lutego po godz. 15 doszło do pożaru hal  zakładu w Pcimiu w powiecie myślenickim. Mimo wielkiego zaangażowania sił i środków trzy hale spłonęły. Trwa dogaszanie pogorzeliska. Straty są ogromne.  

Gwałtowny pożar hal firmy produkującej akcesoria meblowych w Pcimiu wybuchł po godz. 15. Mieszkańców okolicznych miejscowości o niebezpiecznym żywiole zaalarmował wysoki na kilkadziesiąt merów słup dymu i sygnały kolejnych nadjeżdżających wozów strażackich.

🚨Pożar miejscowość Pcim 🚒🚨

Opublikowany przez OSP Myślenice-Zarabie KSRG Sobota, 12 lutego 2022

W pierwszym etapie akcji na miejsce ściągnięto ich kilkanaście z powiatu myślenickiego, potem przyjeżdżały kolejne - nawet z Krakowa.

Strażakom z powiatu myślenickiego i walczącym z ogniem jednostkom OSP pomagała Komenda Wojewódzka PSP w Krakowie.  Do Pcimia przyjechała Grupa Operacyjna Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Na miejsce zadysponowano cysternę, drabinę mechaniczną i samochód specjalny SP Gaz z aparatami powietrznymi z Komendy Miejskiej PSP w Krakowie, a Komendy Miejskiej PSP w Nowym Targu podnośnik hydrauliczny.

📌Pożar w Pcimiu - film nadesłany przez czytelnika 🎥 Karol

Opublikowany przez Małopolska Alarmowo Sobota, 12 lutego 2022

Mimo wysiłku strażaków trzy hale magazynowo produkcyjne wraz z wyposażeniem i zgromadzonymi tam produktami spłonęły doszczętnie. Straty są ogromne. Udało się uchronić przed żywiołem położony po sąsiedzku budynek administracyjno - biurowy.

Pożar udało się opanować w późnych godzinach wieczornych, ale cały czas trwa jeszcze dogaszanie pogorzeliska.

Myślenice - najnowsze informacje