czwartek, 27 kwietnia 2023 13:41

Spotkać takiego na ulicy to strach. 36-latkowi grozi więzienie

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Spotkać takiego na ulicy to strach. 36-latkowi grozi więzienie

Dzielnicowi z gminy Budzów, w powiecie suskim, zatrzymali 36-latka, który wsiadł za kierownicę samochodu, mając w organizmie 1,68 promila. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz czeka go sprawa w sądzie za wykroczenie oraz za przestępstwo, za które grozi mu do 2 lat więzienia.

Dzisiejszej nocy (26/27.04.br.) dzielnicowi z gminy Budzów pełnili nocną służbę w swoim rejonie. Około godziny 2:30, zauważyli samochód marki Volkswagen, który mógł być kierowany przez osobę, poruszającą się w stanie nietrzeźwości.

Policjanci zatrzymali samochód do kontroli. Za kierownicą pojazdu siedział  36-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który po przebadaniu na zawartość alkoholu w organizmie „wydmuchał” prawie 1,7 promila. Okazało się, że kierował  pojazdem nie mając do tego uprawnień. Zgodnie z kodeksem karnym za  prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat więzienia, natomiast kierowanie pojazdem mechanicznym przez osobę nieposiadająca uprawnień, wiąże się ze skierowaniem przeciwko niej wniosku do sądu, gdzie orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów oraz  grzywna.

-Pamiętajmy, że alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości, a ponadto pogarsza koordynację ruchów i obniża koncentrację. Każdy kierowca, wyjeżdżając na drogę w takim stanie, bierze odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego

-przypominają policjanci.

Inf.: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje