wtorek, 13 sierpnia 2019 05:42

Stary Sącz: Nie tylko dla pasjonatów rowerów, czyli Małopolska Tour

Autor Marzena Gitler
Stary Sącz: Nie tylko dla pasjonatów rowerów, czyli Małopolska Tour

Małopolska Tour czyli dzień pełen emocji, cykl rajdów rowerowych, połączonych z imprezami plenerowymi oraz koncertami artystów polskiej sceny muzycznej zawita do Starego Sącza. Udział w imprezie, która 25 sierpnia odbędzie się na błoniach przy Ołtarzu Papieskim jest bezpłatny.

W trakcie każdej z edycji Małopolska Tour organizowane są rajdy rowerowe na trasach o różnym dystansie, do wyboru. W rajdzie rowerowym może wziąć udział każdy bez wyjątku, niezależnie od wieku i poziomu umiejętności - rodziny z dziećmi, młodzież, seniorzy. Dla uczestników przygotowane zostaną bezpłatne pakiety zawierające numery startowe, koszulki rajdowe, wodę i bony na posiłek.

Podczas imprezy zaplanowano ogromną liczbę atrakcji o tematyce rowerowej, ale także strefy dla dzieci, liczne konkursy z nagrodami w namiocie Velo Małopolska i strefy gastronomiczne. W ramach atrakcji będzie można zobaczyć na żywo akrobacje w formule Dirt Jumping, z udziałem m.in. utalentowanej gwiazdy światowego formatu, Szymona Godziek. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w pokazach jazdy na bicyklach czy pokazach skoków na rowerach trialowych. Będzie można spróbować swoich możliwości na pumptrucku - mobilnym torze grawitacyjnym oraz na symulatorze jazdy na rowerze. Na blender bike będzie można wykręcić własny koktajl.

Rajdowy dzień z Małopolska Tour zostanie zwieńczony występem artystów polskiej muzyki rozrywkowej. W Starym Sączu - Krzysztof Zalewski.

We wtorek 20 sierpnia w Starym Sączu będzie można odbyć trening trasami Velo Małopolska, zapoznać się z zasadami bezpiecznej jazdy w grupie oraz jazdy na szosie. Tempo - spokojne, dopasowane do wszystkich uczestników tak, aby nikt nie został sam na trasie. Udział we wspólnej przejażdżce jest otwarty i bezpłatny! Ale to nie wszystko, organizatorzy przewidzieli specjalne wyzwanie rowerowe.

Szczegóły wydarzenia w Starym Sączu i imprez Małopolska Tour w innych miastach Małopolski można śledzić na www.malopolskatour.pl oraz na www.facebook.com/malopolskatour.

Inf. i foto: UMWM

Nowy Sącz - najnowsze informacje