wtorek, 13 lutego 2024 05:30

Sto lat to za mało! Pani Józefa obchodziła setne urodziny

Autor Katarzyna Jamróz
Sto lat to za mało! Pani Józefa obchodziła setne urodziny

W poniedziałek (12 lutego) swoje setne urodziny świętowała pani Józefa Wojtyś. Z okazji tej okrągłej rocznicy serdeczne życzenia i gratulacje złożyli jubilatce zastępczyni prezydenta Małgorzata Mękal oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Tarnowie Grzegorz Górowski.

Pani Józefa Wojtyś przyszła na świat 12 lutego 1924 roku w Pacanowie. W chwili wybuchu II wojny światowej, gdy miała zaledwie 15 lat, jej rodzina zmuszona była opuścić rodzinne miasteczko z powodu przechodzącego przez nie frontu wojennego. Wraz z ojcem, macochą oraz rodzeństwem, przemierzali okoliczne wioski, poszukując bezpiecznego schronienia przed wojennymi niebezpieczeństwami.

Wyjątkowy jubileusz

Po wojnie pani Józefa wyjechała do brata do Katowic. Osiedliła się we Wrocławiu, gdzie podjęła pracę w zakładach PAFAWAG, jako pracownik biurowy. Po ukończeniu liceum pracowała w Państwowej Szkole Muzycznej, a następnie w Państwowej Wyższej Szkole Plastycznej. W wieku 65 lat przeszła na emeryturę.

Pani Józefa nie założyła rodziny, nie miała męża ani dzieci. Gdy jej zdrowie się pogorszyło, razem z siostrą zdecydowały się przenieść do Tarnowa, bliżej rodziny. Po śmierci siostry, od czerwca 2022 roku, pani Józefa mieszka w Domu Pomocy Społecznej w Tarnowie, przy ul. Czarna Droga 48.

Źródło/Fot. UM TarnówTarnów - najnowsze informacje

Rozrywka