wtorek, 4 października 2022 10:06

Stopa/Ślęczka Rally Team na podium w 67. Rajdzie Wisły

Autor Marzena Gitler
Stopa/Ślęczka Rally Team na podium w 67. Rajdzie Wisły

Rajdowa załoga Filip Stopa i Rafał Ślęczka zajęła drugie miejsce w 67 Rajdzie Wisły - łączonej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2022 i Rajdowych Mistrzostwach Południa 2022.

Po lipcowym Valvoline Rajdzie Małopolski zespół rajdowy Stopa/Ślęczka Rally Team – Filip Stopa, kierowca reprezentujący Automobilklub Krakowski i Rafał Ślęczka, pilot występujący pod barwami Automobilklubu Galicyjskiego, po raz drugi w tym sezonie pojawił się na trasach cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2022 i Rajdowych Mistrzostw Południa 2022 – 67. Rajdzie Wisły.

67. Rajd Wisły odbył się w dniach 30 września – 1 października 2022 roku z bazą rajdu i parkiem serwisowym zorganizowanym przy Kompleksie Zagroń Istebna. Start Honorowy oraz Uroczysta Ceremonia Mety została zorganizowana w przy deptaku na pl. Hoffa w Wiśle. Wydarzenie było 4. rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2022 oraz Rajdowych Mistrzostw Południa 2022.

Po raz kolejny Filipowi i Rafałowi trudne technicznie, błotniste, a przede wszystkim deszczowe warunki nie sprawiły trudności do osiągnięcia bardzo dobrego rezultatu. Po piątkowym, nocnym odcinku specjalnym nr 1 Kubalonka oraz po 6 sobotnich odcinkach specjalnych Laliki i Istebna, pokonywanych w trzech pętlach, zawodnicy w tylnonapędowym BMW M3 E36 finalnie meldując się na mecie rajdu zajęli: 2. miejsce w klasie Open 1, 2. miejsce w klasie Open 2WD, 2. miejsce w POWER STAGE – OS Istebna 3 (zdobywając 4 punkty) i 10. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Dobrze już opanowany przez kierowcę Filipa Stopę mocny napęd RWD w deszczowych warunkach pokazał, że można szybko i bezpiecznie pojechać, ciesząc kibiców licznie zgromadzonych przy trasie rajdu.

- Po raz kolejny nasze tylnonapędowe BMW M3 nas nie zawodzi i przyjeżdżamy na metę rajdu bez większych problemów. Cieszy kolejne podium! Ciężko w tych trudnych warunkach było pokonać chłopaków startujących czteronapędowym Subaru Impreza - podsumował występ w rajdzie Filip Stopa. - Dziękuję QQ Motorsport za przygotowanie auta oraz wszystkim, którzy pomagali nam podczas rajdu i przyczynili się do naszego startu w 67. Rajdzie Wisły - dodał.

W kolejnym rajdzie, kolejne podium! 67. Rajd Wisły to już historia, ale jak najbardziej szczęśliwa. Tym razem wystartowaliśmy w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska oraz Rajdowych Mistrzostw Południa sezonu 2022 i to z sukcesem, przywożąc z Wisły kolejne punkty w klasie Open 1 - ocenił Rafał Ślęczka. - Wielkie dzięki dla całego naszego zespołu oraz dla wszystkich osób, firm, partnerów medialnych i wszystkim kibiców, którzy mocno trzymali za nas kciuki i żywiołowo reagowali podczas naszych przejazdów. Dziękujemy! - powiedział tuż na mecie.  

W 67. Rajdzie Wisły, załogę rajdową Stopa/Ślęczka Rally Team wsparli partnerzy: Kerakoll Polska, MTS – Trans Transport Spedycja, Powiat Wielicki, VoltBox Akumulatory, Apartamenty Czarna Perła Szaflary, QQ Motorsport, Ślęczka Motorsport.

Głos24 jest partnerem medialnym krakowsko-wielickiego teamu.

inf. mat prasowe Stopa/Ślęczka Rally Team, fot. RallyShot Wojciech Anusiewicz

Kraków

Kraków - najnowsze informacje