wtorek, 7 marca 2023 13:44

Stopa/Ślęczka Rally Team: Sezon 2023 rozpoczniemy w Wieliczce

Autor Artykuł partnera
Stopa/Ślęczka Rally Team:  Sezon 2023 rozpoczniemy w Wieliczce

Krakowsko – wielicka załoga rajdowa Stopa/Ślęczka Rally Team, która w sezonie 2022, startując samochodem rajdowym BMW M3 E36, zajęła 2. miejsce w klasie HR 2 w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. O podsumowaniu poprzedniego i przygotowywaniach do nowego sezonu mówią Filip Stopa – kierowca i Rafał Ślęczka - pilot.

Sezon 2022 był dla Was…?

Rafał Ślęczka: Miniony rajdowy sezon 2022 zaliczamy do udanych! Zmiana auta i przesiadka z BMW do BMW nie było to łatwą sprawą. W najwyższym cyklu rajdów w Polsce czyli w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie HR 2 zajęliśmy 2. miejsce, tuż za bardzo dobrze zorganizowaną załogą w czteronapędowym Subaru Impreza GT. Udało nam się dwa razy stanąć na najwyższym stopniu podium (Valvoline Rajd Małopolski i MARMA Rajd Rzeszowski) i raz byliśmy drudzy (Rajd Świdnicki-KRAUSE). Niestety nasze auto nie jest przygotowane do rajdów szutrowych czyli na tzw. luźną nawierzchnię i przez to też mieliśmy utrudnione zadanie dogonić w punktacji w drugiej części sezonu naszych rywali, który wykorzystali walory swojej rajdowej broni startując w dwóch eliminacjach szutrowych i w dodatku wygrywając, dopisując najwyższą ilość punktów.

Z BMW do BMW?

Filip Stopa: Po firmowym znaczku nie widać różnicy… ale różnic jest bardzo dużo! Zółto-czarne BMW 318 iS E30 którym to we wcześniejszych sezonach startowaliśmy również z sukcesami miało tylko albo aż 200 koni, a nasze białe BMW M3 E36 jest wyposażone w silnik o pojemności 3,2 litra i ma już 320 koni, więc różnica zdecydowana jest w mocy tych samochodów, w rocznikach produkcyjnych oraz homologacyjnych tych samochodów, ale i również wyglądowo jest to już inne auto, o innych parametrach… Samochód szybki, ale nie wybacza błędów kierowcy.

Ostatni rajd w jakim wystartowaliście w sezonie 2022 był to…?

Rafał Ślęczka: Sezon rajdowy zakończyliśmy w listopadzie na ProfiAuto 46. Rajdzie Cieszyńska Barbórka w Cieszynie, który zaliczany był do cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2022. Rajd przejechaliśmy treningowo z zamiarem dotarcia do mety, a nie było łatwo ponieważ zmienne warunki pogodowe utrudniały prowadzenie auta tylnonapędowego. Wywalczyliśmy 3. lokatę w klasie Open 2 WD.

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska i Rajdowy Puchar Południa…?

Filip Stopa: Również i w tych cyklach rajdowych (rajdy okręgowe) w Polsce startowaliśmy w minionym sezonie, zajmując odpowiednio 6 miejsce w klasie Open 1, a w Rajdowych Mistrzostwach Południa byliśmy tuż za podium czyli na 4 lokacie na koniec roku. Jest to bardzo fajna alternatywa dla młodych zawodników i z mniejszymi budżetami finansowymi, ale dużo dająca frajdy z jazdy na odcinkach na Śląsku oraz w Małopolsce.

Rajdowe plany na sezon 2023?

Rafał Ślęczka: Już wiemy, że sezon rajdowy w Polsce rozpoczniemy na naszej domowej imprezie czyli Platinum 7. Rajdzie Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Wieliczce (24-26 marca 2023 roku). Jest to dla nas wyjątkowa impreza na której przede wszystkim chcemy uczcić pamięć tych wybitnych i wyjątkowych w świecie rajdów osobowości. Końcowy wynik w tej imprezie schodzi na drugi plan. Jeśli chodzi o dalszą część sezonu to analizujemy jeszcze regulaminu danych cyklów i na pewno w kilku eliminacjach nasi kibice nas zobaczą na rajdowych trasach.

Dziękujemy naszym partnerom i sponsorom, bez których dzielenie się naszą pasją nie było by możliwe. Wszystkich, którzy chcieliby się w jakiś sposób włączyć w tworzenie naszej „rajdowej rodziny” zapraszamy serdecznie do współpracy. Można nas obserwować w mediach społecznościowych Facebook: Stopa/Ślęczka Rally team. Trzymajcie mocno kciuki za nasz rajdowy zespół!

💡💡💡Będzie jaśniej 👍 🇵🇱 Stopa/Ślęczka Rally Team 🏎️🔥 Test nowej elektrowni już podczas Platinum ORLEN OIL 7️⃣. Rajdu...

Opublikowany przez Stopa/Ślęczka Rally Team Sobota, 25 lutego 2023

W sezonie rajdowym, załogę Stopa/Ślęczka Rally Team wsparli partnerzy: Kerakoll Polska, MTS – TRANS Transport Spedycja, Powiat Wielicki, VoltBox Akumulatory, Apartamenty Czarna Perła Szaflary, QQ Motorsport, Ślęczka Motorsport oraz partnerzy medialni: ewrc-results.com, WieliczkaCity.pl, Głos24.pl, Panorama Powiatu Wielickiego.

mat. prasowe Stopa/Ślęczka Rally Team

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka