środa, 23 listopada 2022 12:26

[WIDEO] Stopa i Ślęczka z brązem na mecie jubileuszowej Barbórki Cieszyńskiej

Autor Marzena Gitler
[WIDEO] Stopa i Ślęczka z brązem na mecie jubileuszowej Barbórki Cieszyńskiej

Filip Stopa i Rafał Ślęczka zdobyli 3. miejsce w klasie Open 2WD w jubileuszowej 50. edycja Rajdu Cieszyńska Barbórka. - Cieszymy się z osiągniętej mety w tak trudnym rajdzie. Dziękuję Filipowi za kolejny sezon na prawym fotelu pilota oraz wszystkim kibicom - podsumował Rafał Ślęczka.

Jubileuszowa 50. Edycja Rajdu Cieszyńska Barbórka odbyła się w dniach 18 – 19 listopada 2022 roku z bazą rajdu w Cieszynie i parkiem serwisowym zorganizowanym w Kaczycach. Start honorowy oraz uroczysta ceremonia mety została zorganizowana przy hali widowiskowo - sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków w Cieszynie.

Rajd był 5. rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2022 oraz 5. rundą Rajdowych Mistrzostw Południa 2022.

Zespół rajdowy Stopa/Ślęczka Rally Team po raz kolejny w tym sezonie pojawił się na trasach cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2022 i Rajdowych Mistrzostw Południa 2022 – ProfiAuto 46. Rajdzie Cieszyńska Barbórka. Zespół tworzą Filip Stopa z Automobilklubu Krakowskiego i Rafał Ślęczka z Automobilklubu Galicyjskiego.  

Jak podsumowali obaj zawodnicy, zmienne, zimowe warunki atmosferyczne na trudnych technicznie trasach nie sprawiły im trudności do osiągnięcia dobrego rezultatu. Po odcinkach specjalnych nr 1, 3 i5 Zbigniewa Cieślara oraz nr 2, 4 i 6 ProfiPower pokonywanych w trzech pętlach, zawodnicy w tylnonapędowym BMW M3 E36 osiągnęli na mecie: 3. miejsce w klasie Open 2WD, 6. miejsce w klasie Open 1, 16. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

- Dziękuję QQ Motorsport za przygotowanie auta oraz wszystkim, którzy pomagali nam podczas rajdu i przyczynili się do naszego startu w Jubileuszowej Barbórce Cieszyńskiej - podsumował Filip Stopa. - Kończymy sezon rajdowy w Cieszynie. Do zobaczenia na rajdowych trasach już w 2023 roku! - zapowiedział.

-  Cieszymy się z osiągniętej mety w tak trudnym rajdzie, jakim jest Cieszyńska Barbórka. Kończymy Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska oraz Rajdowe Mistrzostwa Południa 2022 w Cieszynie - powiedział na mecie Rafał Ślęczka. - Dziękuję Filipowi za kolejny sezon na prawym fotelu pilota, chłopakom z naszego zespołu za wsparcie i pomoc oraz wszystkim kibicom i rajdowym partnerom o dobrym sercu, którzy dokładają tzw. „cegiełkę” do naszych startów. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy po raz kolejny w tym sezonie nas nie zawiedli i mocno trzymali kciuki za załogę z nr 11! - dodał.

W ProfiAuto 46. Rajdzie Cieszyńska Barbórka 2022, załogę rajdową Stopa/Ślęczka Rally Team wsparli partnerzy: Kerakoll Polska, MTS – Trans Transport Spedycja, Powiat Wielicki, VoltBox Akumulatory, Apartamenty Czarna Perła Szaflary, QQ Motorsport, Ślęczka Motorsport.

Głos24 jest partnerem medialnym krakowsko-wielickiego teamu.

fot. Grzegorz Kozera

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka