środa, 7 czerwca 2023 14:07

Strach na uczelni. Dzik wbiegł na teren uniwersytetu [VIDEO]

Autor Patryk Trzaska
Strach na uczelni. Dzik wbiegł na teren uniwersytetu [VIDEO]

Wybiegają na drogę, powodują wypadki samochodowe, czy pojawiają się na osiedlach i demolują ogródki, ale czegoś takiego jeszcze nie było. W Rzeszowie dzik dostał się do... budynku uniwersytetu. Do akcji zaangażowano ochronę placówki.

Dziki na stałe wpisały się już klimat miejski. Nie ma tygodnia, aby mieszkańcy nie informowali o zwierzętach kręcących się w pobliżu domów, osiedli czy miejsc użytku publicznego, a Internet jest pełen filmów i zdjęć ze zwierzętami w roli głównej. Mimo to czegoś takiego jeszcze nie było.

Z pewnością nie takiego widoku spodziewali się studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego, idąc we wtorek (6 czerwca) na święto uczelni. W budynku pojawił się... dzik. Na filmach, które obiegły Internet widać,  jak zwierzę biega po korytarzach i próbuje się wydostać.

W pomoc zwierzęciu zaangażowali się ochroniarze, którzy starali się nakierować dzika w taki sposób, aby ten samodzielnie mógł wydostać się z budynku. Finalnie udało się wypuścić zwierzę na zewnątrz.

Na szczęście w wyniku zajścia nikt nie został ranny. Komenda Miejskiej Policji w Rzeszowie przyznała, że nikt nie złożył oficjalnego zawiadomienia w tej sprawie.

fot. Kroton Wikipedia/ pixabay

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka