piątek, 3 grudnia 2021 08:19

Stroiki świąteczne – Czy warto zamieszczać na grobach stroiki świąteczne na Boże Narodzenie?

Autor kal
Stroiki świąteczne – Czy warto zamieszczać na grobach stroiki świąteczne na Boże Narodzenie?

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszyscy chętnie wręczamy sobie prezenty i staramy się spędzać więcej czasu z rodziną i osobami bliskimi. Jest to także okres czasu, w którym wspominamy zmarłych i tęsknimy za nimi. Chociaż Święta Bożego narodzenia przypadają już jakiś czas po Wszystkich Świętych, kiedy mieliśmy czas na zadumę i składaliśmy na grobach najbliższych kwiaty, to z okazji świąt Bożego Narodzenia nie wypada zapomnieć, chociażby o niewielkim akcencie świątecznym na grobach naszych bliskich. Na jakie stroiki się zdecydować i dlaczego? Podpowiadamy!

Dlaczego warto wybrać stroiki na Boże Narodzenie?

Po listopadowym święcie zmarłych 1 listopada, jeśli nie decydowaliśmy się na złożenie ciętych kwiatów na grobach, to zazwyczaj wiązanka wciąż zdobi grób także w zimę. Jeśli wykonanie ozdób i wiązanek na Wszystkich Świętych było poprawne, to z pewnością i w grudniu nagrobne ozdoby nadal będą wyglądać świetnie i okazale. Co jednak zrobić, by dodać świąteczny akcent na grobach najbliższej rodziny w tym wyjątkowym czasie w roku? Najlepiej zdecydować się na stroik świąteczny! Ten niewielki akcent upamiętni ważne dla nas osoby, również z w tym rodzinnym i cennym czasie, jakim bez wątpienia są Święta Bożego Narodzenia. Trudno nam czasem wyrazić żal i smutek, a to właśnie w święta najbardziej tęsknimy za naszymi zmarłymi przyjaciółmi i ukochaną rodziną.

Jaki stroik świąteczny na grób wybrać?

Najlepiej wybrać stroik świąteczny na Boże Narodzenie w kolorach zbliżonych do wiązanki, którą wybraliśmy na Wszystkich Świętych. Warto zdecydować się na niewielkich rozmiarów ozdoby świąteczne, które floryści umieszcza na naszym stroiki świątecznym. Mogą to być małe bombki, miniaturki świętego Mikołaja, gwiazdy lub imitacja śniegu, lub też inne ozdoby świąteczne, które z umiarem i gustem podkreślą klimat Świąt Bożego Narodzenia. Często i chętnie wybieranym motywem są gwiazdy betlejemskie, które każdemu kojarzą się z tym wyjątkowym okresem w roku. Na cmentarz możemy wybrać stroik świąteczny ze sztuczną gwiazdą betlejemską, by wiatr i przymrozki nie zniszczyły naszego stroika zbyt prędko. Żywe kwiaty w niskich temperaturach, jakie mamy w grudniu, raczej nie będą zbyt długo dobrze się prezentować na zewnątrz. A na stroik świąteczny decydujemy się zwykle na okres 2-3 tygodni. Doskonale wyglądają także stroki z elementami świerku. Iglaste drzewa wszystkim kojarzą się ze Świętami Bożego Narodzenia i to właśnie takie stroiki świąteczne wyglądają wtedy najokazalej. Jest to w końcu ozdoba okazjonalna i tak powinna się prezentować!

Kiedy najlepiej postawić stroik świąteczny na grobie bliskich?

By nacieszyć się stroikiem świątecznym na grobie odpowiednio długo, warto już z tygodniowym lub nawet dłuższym wyprzedzeniem umieścić tę świąteczną ozdobę na cmentarzu. Będzie doskonale wyglądać w okresie świąt, gdyż stroik będzie estetycznie nawiązywał do tych rodzinnych świat. Ozdoby świąteczne, a w tym stroiki zwykle nie znikają z naszego otoczenia aż do Nowego Roku, więc spokojnie przez ten okres czasu nas stroik świąteczny na Boże Narodzenie będzie doskonałym dodatkiem i uzupełnieniem ozdób na grobie.


Artykuł napisany we współpracy z rogatka.pl

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje

Rozrywka