środa, 5 lutego 2020 14:11

Stryszawa. Mieszkańcy gminy nadal mogą korzystać ze zniżki na basen

Autor Mirosław Haładyj
Stryszawa. Mieszkańcy gminy nadal mogą korzystać ze zniżki na basen

Wójt Gminy Stryszawa serdecznie zaprasza i zachęca wszystkich mieszkańców do korzystania z suskiej Krytej Pływalni. Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców Gmina kolejny rok z rzędu postanowiła przyłączyć się do udziału w projekcie „Aktywnie wypoczywam.

Dzięki udziałowi w projekcie osoby zameldowane na terenie Gminy Stryszawa mogą korzystać z czterozłotowej zniżki, przy zakupie biletu wstępu na basen. Zniżka ta dotyczy pierwszej godziny. Warunkiem skorzystania z basenów, zjeżdżalni oraz jacuzzi będzie okazanie dokumentu potwierdzającego fakt zameldowania na terenie Gminy Stryszawa. Tańszy basen dla mieszkańców z terenu Gminy Stryszawa to również ciekawa alternatywa spędzenia wolnego czasu przez lokalną młodzież i dzieci podczas zimowych ferii, które trwają.

W roku 2019 Gmina Stryszawa na realizację projektu dla mieszkańców naszej Gminy przeznaczyła blisko 50 000,00 złotych.

Wójt Gminy Stryszawa już od kilku lat hojnie wspiera wodny wypoczynek i sporty dzieci i młodzieży. W latach 2013-2017 Gmina Stryszawa otrzymywała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na prowadzenie i organizację zajęć sportowych dla uczniów w ramach powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”. Podobnie w 2019 roku – Stryszawa, również skorzystała z programu ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Ponadto w latach 2008-2017 Gmina otrzymywała dodatkowe środki z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego na zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży poprzez organizację zajęć rekreacyjno-sportowych pn. „Już pływam”. Warto również dodać, że zajęcia sportowe prowadzone przez Uczniowski Klub Sportowy „Jasień” finansowane są między innymi ze środków Gminy Stryszawa w ramach działalności pożytku publicznego na rzecz dzieci i młodzieży z terenu Gminy.

Fot. i inf.: UG Stryszawa

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje