czwartek, 16 lutego 2023 15:34

Kraków. Studenci AGH będą musieli wyprowadzić się z akademików. Chodzi o igrzyska

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Kraków. Studenci AGH będą musieli wyprowadzić się z akademików. Chodzi o igrzyska

Do 7 czerwca studenci, którzy mieszkają w akademikach AGH, będą musieli opuścić zajmowane przez nich pokoje. Decyzja jest podyktowana organizacją Wioski Zawodniczej podczas igrzysk europejskich.

Akademia Górniczo-Hutnicza opublikowała zasady zakwaterowania w Miasteczku Studenckim w trakcie Igrzysk Europejskich 2023. W związku z tym, że w czasie igrzysk w utworzonej na terenie Miasteczka Studenckiego Wiosce Zawodniczej będą mieszkać sportowcy, zdecydowano o konieczności opuszczenia przez studentów zajmowanych przez nich pokoi.

Igrzyska Europejskie odbędą się w terminie od 21 czerwca do 2 lipca, ale sama Wioska Zawodnicza będzie przygotowywana już od pierwszych dni czerwca, a jej zamknięcie planuje się na dzień 5 lipca.

Niestety obecność ponad 3 tysięcy uczestników Igrzysk na przełomie czerwca i lipca br. będzie związana z licznymi utrudnieniami dla Mieszkańców MS AGH.

– Termin organizacji Igrzysk Europejskich zobligował Władze Uczelni do dostosowania tegorocznej organizacji roku akademickiego w AGH, w związku z tym zajęcia stacjonarne prowadzone będą do dnia 4 czerwca. Po tym czasie nastąpi tygodniowa przerwa, która w MS zostanie wykorzystana na przygotowanie akademików dla celów Igrzysk Europejskich

– napisały władze AGH w komunikacie.

– Studenci AGH mieszkający w MS AGH powinni opuścić zajmowane pokoje najpóźniej do dnia 7 czerwca, z wyjątkiem tych, którzy otrzymają możliwość pozostania na czas Igrzysk w obecnie zamieszkałym dyżurnym akademiku. Studenci innych uczelni oraz osoby bez statusu studenta AGH zobowiązani są do wykwaterowania z MS AGH najpóźniej do dnia 31 maja

– czytamy w dokumencie.

Inf.: AGH
Fot.: Wikipedia, Unsplash

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka