sobota, 16 kwietnia 2022 11:11

Sucha Beskidzka: Otrzymali zgłoszenie o dziwnym zachowaniu kierowcy. Cudzoziemka została zatrzymana

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Sucha Beskidzka: Otrzymali zgłoszenie o dziwnym zachowaniu kierowcy. Cudzoziemka została zatrzymana

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miała 43-letnia kierująca suzuki zatrzymana przez policjantów z zespołu patrolowo-interwencyjnego. Za kierowanie pojazdem na „podwójnym gazie”, kobiecie grozi do 2 lat więzienia.

Suscy policjanci z patrolówki otrzymali zgłoszenie, że ze Stryszawy w kierunku Suchej Beskidzkiej jedzie samochód, którego kierowca ma trudności z utrzymaniem pasa ruchu. Zgłaszający dodał, że pojazd, który jechał w przeciwnym kierunku to samochód marki Suzuki.

Po chwili policjanci zauważyli pojazd na ul. Role w Suchej Beskidzkiej, gdzie został poddany kontroli. Za kierownicą siedziała 43-letnia cudzoziemka. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Cudzoziemka resztę nocy spędziła w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Po wytrzeźwieniu oprócz utarty prawa jazdy grozi jej do 2 lat więzienia.

– Zdecydowana i prawidłowa reakcja świadka widzącego budzące wątpliwości zachowanie kierującą suzuki, być może przyczyniła się do uniknięcia kolejnej drogowej tragedii. Jazda pod wpływem alkoholu powoduje zagrożenie dla siebie, ale też i innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o takim fakcie

– przypominają policjanci.

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje