czwartek, 26 grudnia 2019 10:08

Sucha Beskidzka. Stadionowi chuligani usłyszeli zarzuty

Autor Manuel Langer
Sucha Beskidzka. Stadionowi chuligani usłyszeli zarzuty

6-ciu pseudokibiców, którzy rzucali race dymne na murawę stadionu w trakcie meczu piłkarskiego, usłyszało zarzuty zniszczenia mienia.  Podczas chuligańskich wybryków uszkodzili bieżnię stadionu.

Do zdarzenia doszło 20 października br. na stadionie miejskim Centrum Sportu i Rekreacji Babia Góra w Suchej Beskidzkiej. W tłum kibiców wmieszali się wówczas chuligani, którzy wnieśli na teren obiektu sportowego race dymne. Podczas gdy prawdziwi kibice żywiołowo reagowali na poczynania swojej drużyny, pseudokibice odpalili race i zaczęli nimi rzucać w stronę murawy. Uszkodzili w ten sposób bieżnie do skoków w dal oraz siatkę zabezpieczającą przy bieżni.

Emocje po meczu opadły, wynik spotkania zapisał się w kartach historii rywalizujących drużyn natomiast uszkodzenia stadionu pozostały. W wyniku poczynań wandali Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji poniosło straty w wysokości 3000 złotych.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej w Suchej Beskidzkiej, ustalili sprawców, którymi okazali się mieszkańcy powiatu suskiego w wieku od 19 do 24 lat. Tuż przed świętami 6 chuliganów usłyszało zarzuty (288 par. 1 kk). W trakcie przesłuchania przyznali się do winy. Teraz grozi im nawet pięcioletni pobyt w więzieniu. Poniosą również koszty naprawienia szkód powstałych w wyniku ich działania.

Info/foto: policja

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje

Rozrywka