czwartek, 4 marca 2021 11:02

Święta wielkanocne będą wyglądały tak jak rok temu? Minister potwierdza

Autor Aleksandra Tokarz
Święta wielkanocne będą wyglądały tak jak rok temu? Minister potwierdza

Adam Niedzielski rozważa luzowanie obostrzeń dopiero po Wielkanocy.  - Święta wielkanocne będą takie jak rok temu, ale być może po nich będziemy podejmowali odważniejsze decyzje luzujące obostrzenia – powiedział.

Minister zdrowia był dziś gościem programu „Tłit” Wirtualnej Polski. Pytano go między innymi o kwestie dotyczące obostrzeń i rezygnacji z poluzowań z 12 lutego. Jak dodał, analizie poddane są różne scenariusze, jednak „na razie żadna decyzja nie została podjęta”.

Pojawiło się także pytanie o tegoroczne święta wielkanocne, które przypadają na pierwsze dni kwietnia. Czy będą takie jak rok temu? - Myślę, że niestety tak, ale jest moim zdaniem coś optymistycznego w tym, że być może to będą święta, po których będziemy podejmowali bardziej odważne decyzje luzujące, jeżeli oczywiście będziemy widzieli, że ten szczyt mamy za sobą – powiedział Niedzielski.

Oznacza to, że w tym roku w trakcie świąt wielkanocnych także nie będziemy mogli spotkać się z najbliższymi.

Czekają nas kolejne obostrzenia. Rząd wprowadzi lockdowny powiatowe?
Wprowadzenie lockdownu nie w całych województwach, a w poszczególnych powiatach i miastach? Jak przyznał Piotr Müller, rząd bierze takie rozwiązanie pod uwagę.
koronawirus najnowsze informacje
Polska

Polska - najnowsze informacje