wtorek, 26 października 2021 14:37

Świętowali od rana do wieczora, a powody były dwa!

Autor Mirosław Haładyj
Świętowali od rana do wieczora, a powody były dwa!

Szkoła Podstawowa nr 1 w Wadowicach obchodzi swoje święto 22 października każdego roku w dniu wspomnienia św. Jana Pawła II. Już od rana w radiowęźle popłynęły utwory nawiązujące do osoby i Pontyfikatu Wielkiego Papieża. Odświętnie ubrani uczniowie i pracownicy, kwiaty w wazonie zerwane z przydomowych ogródków, liczne fotografie Karola Wojtyły na gazetkach stworzyły uroczysty charakter tego dnia.

Dzień Patrona Szkoły jest również Świętem Chleba wyczekiwanym przez dzieci i młodzież. Ze względu na ograniczenia pandemiczne w tym roku nie podjęto tradycji rodzinnych domowych wypieków. Pieczywo zamówiła Rada Rodziców w piekarni „Stryszów” oraz w Osiedlowej Piekarni Pod Skarpą. Wolontariusze z klas ósmych i nauczyciele przygotowali setki kromek chlebowych z dżemem, miodem i nutellą. Wszyscy uczniowie od wczesnych godzin porannych mieli możliwość skosztowania pieczywa, a we wszystkich salach i korytarzach roznosił się zapach chleba.

22 października zaprzysiężono asystę pocztu sztandarowego: Amelię Zawiła i Julię Dyrcz . Wraz z chorążym Kacprem Komenderą będą pełnić służbę przez najbliższe dwa lata. Wieczorem przed godziną 18:00 w kościele św. Piotra młodzież  zaprezentowała program słowno- muzyczny dedykowany Ojcu Świętemu. Karol Wojtyła to Papież Radości, Modlitwy Miłosierdzia i Rodzin, to Papież Pielgrzym. To jemu społeczność szkoły wyraziła wdzięczność za nieustanne wstawiennictwo i opiekę nad rodzinami szkoły. W darze na ołtarzu złożono pamiątkowy album zatytułowany „20 lat z Patronem Szkoły”, ręcznie wykonany różaniec, chleb i kwiaty. Ucztę dla uszu stanowiły utwory zespołu Tremusie w akompaniamencie pianina, skrzypiec i gitary.

– Podziękowanie składamy p. Agnieszce Handzlik , siostrze Wiktorii, p. Jolancie Kawnik za przygotowanie uroczystej akademii, liturgii mszy, a p. Annie Konarskiej oraz p. Annie Kowalskiej Guzik za organizację święta chleba

– czytamy na stronie UM Wadowice.

Inf. i foto: UM Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje