środa, 2 grudnia 2020 14:26

System HR – jak pomaga usprawnić procesy kadrowe?

Autor Artykuł sponsorowany
System HR – jak pomaga usprawnić procesy kadrowe?

Cyfryzacja stała się sprzymierzeńcem prężnie rozwijającego się biznesu. Oprogramowanie pozwala przyspieszyć i usystematyzować przetwarzanie danych i dokumentów. Wiele wewnętrznych działań podejmowanych w celu zarządzania procesami administracyjnymi zostało przesuniętych z człowieka na algorytmy. System HR odciążył działy kadrowe z wykonywania powtarzalnych, monotonnych operacji, przy których łatwo o ludzki błąd.

System HR usprawnia wypłaty wynagrodzeń

Dla średnich i dużych przedsiębiorstw naliczanie pensji to proces, który rodzi wyzwania na kilku obszarach. Pierwszym z nich są płatności. Manualne naliczanie wynagrodzenia i zarządzanie płatnościami sprzyja błędom, których korekta wymaga dodatkowych formalności. System HR umożliwia pracownikom internetowy dostęp do wyliczeń płacowych.

Ponadto usprawniona zostaje też obowiązek realizowania płatności, który zostaje zautomatyzowany. Dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu tak istotna kwestia, jak wypłata należnych wynagrodzeń, staje się pozbawiona błędów oraz transparentna dla pracowników.

System HR podnosi bezpieczeństwo danych

Obieg dokumentów wewnętrznych to ryzyko wycieku danych wrażliwych poza upoważnione do ich przetwarzania organy. Dzięki zastosowaniu oprogramowania, znajdującego się w chmurze, wszystkie informacje są zabezpieczone. Obowiązek ten spoczywa na dostawcy programu, a digitalizacja procesu ochrony danych zaowocuje podniesieniem poziomu bezpieczeństwa.

Za zabezpieczenie danych odpowiedzialny jest dostawca oprogramowania. Fakt ten sprawia, że przedsiębiorstwo może uniknąć szeregu formalności i kosztów, związanych z rygorystycznymi procedurami obrotu dokumentami.

System HR pomaga planować czas pracy

Dzięki wykorzystaniu algorytmów do monitorowania postępu pracy, uniknięcie problemów związanych z zarządzaniem zespołem staje się o wiele łatwiejsze. System HR alarmuje o limitach przepracowanych godzin, obowiązujących normach, co wydatnie podnosi komfort pracy pionu kierowniczego. Zamiast śledzić tabelki z przepracowanymi godzinami, menadżerowie mogą skupić się na motywowaniu swoich podwładnych i celniejszym delegowaniu zadań.

System HR jest dostępny online

Cyfryzacja procesów kadrowych zyskuje nową jakość dopiero wtedy, gdy dostęp do niej jest możliwy z każdego miejsca na ziemi. Obsługa wniosków pracowniczych, urlopów oraz bilansowanie nadgodzin staję się prostsza, gdy pracownik może zarządzać nimi z poziomu urządzenia mobilnego. Intuicyjny interfejs pozwala na przyjazne i komfortowe usprawnienie procesów wewnętrznych. Przedsiębiorstwo nie ponosi kosztów związanych z obsługą infrastruktury informatycznej, ponieważ jest ona udostępniona przez twórcę systemu HR.

Postaw na TETA AIR

System HR, oferowany przez TETA AIR, zapewnia korzyści wynikające z cyfryzacji procesów kadrowych. System zlokalizowany jest w chmurze, dzięki czemu jest on dostępny dla każdego pracownika, który posiada smartfon. Powierzenie powtarzalnych czynności algorytmom pozwala przenieść zasoby na realizację strategii firmy. Skontaktuj się z naszymi konsultantami, aby dowiedzieć się, ile może zyskać Twoje przedsiębiorstwo na wdrożeniu nowoczesnych rozwiązań.Źródło: TETA-AIR.pl - System HR dla średnich i małych przedsiębiorstw

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje