niedziela, 4 lipca 2021 09:11

"Szczepimy się jak Małopolska długa i szeroka". W tych miejscach można się dziś zaszczepić

Autor Aleksandra Tokarz
"Szczepimy się jak Małopolska długa i szeroka". W tych miejscach można się dziś zaszczepić

- Zachęcam wszystkich Małopolan do udziału w akcjach szczepień. Poprzednie akcje weekendowe pokazały, że zainteresowanie mieszkańców i turystów, odwiedzających Małopolskę jest ogromne. Chcemy dotrzeć ze szczepionkami do każdego mieszkańca naszego województwa, stąd zaangażowanie samorządów lokalnych w propagowanie tych akcji – mówi wojewoda Łukasz Kmita. Wczoraj ruszyła kolejna weekendowa akcja szczepień. To w tych miejscach możemy się dziś zaszczepić.

W pełni zaszczepionych jest już ponad milion mieszkańców Małopolski. Jak podkreśla wojewoda małopolski, to przejaw odpowiedzialności za zdrowie i życie, swoje oraz najbliższych. - Potrzeba zaangażowania jeszcze większej liczby mieszkańców, by poziom Małopolan w pełni zaszczepionych był znacznie wyższy. Stąd organizacja weekendowych akcji szczepień – tłumaczy wojewoda.

Wczoraj ruszyły kolejne plenerowe punkty szczepień, organizowane przez małopolskie samorządy. Takich punktów na mapie Małopolski pojawiło się 11. Niektóre szczepiły chętnych tylko wczoraj. Część z nich otwarta będzie jednak także dzisiaj. Gdzie więc można przyjąć szczepionkę w niedzielę? Sprawdzamy!

Siedem małopolskich miejscowości i siedem otwartych dziś punktów szczepień. Wśród nich:

  • Bochnia – płyta Rynku,
  • Kraków – Mały Rynek,
  • Siepraw – Orlik,
  • Pojałowice – Remiza OSP,
  • Rzyki – Remiza OSP w Rzykach,
  • Niedzica – Gminny Ośrodek Kultury,
  • Biecz – budynek biblioteki.

Przypomnijmy, jednostki samorządu terytorialnego angażując się w akcje szczepień, mogą liczyć na jednorazowe dofinansowanie działań promujących szczepienia przeciw COVID-19. Wysokość środków zależy od liczby mieszkańców gminy - samorządy poniżej 30 tysięcy mieszkańców otrzymują 10 tysięcy złotych, a największe 40 tysięcy złotych.

koronawirus najnowsze informacje

fot. ilustracyjne/UMWM

Małopolska - najnowsze informacje