poniedziałek, 21 września 2020 11:23

Szczoteczki Oclean czy Philips? Które są lepsze?

Autor Głos 24
Szczoteczki Oclean czy Philips? Które są lepsze?

Wszyscy wiemy, jak ważna jest dbałość o zdrowie jamy ustnej. Zdrowe zęby są ważne nie tylko ze względu na nasze samopoczucie czy możliwość cieszenia się jedzeniem, ale ich dobry stan jest ważny również w kontekście zdrowia całego organizmu.

Niedawno marka Xiaomi zaprezentowała swoje najnowsze dzieła – szczoteczki soniczne Oclean X i X PRO – obie z kolorowym dotykowym wyświetlaczem i funkcją wykrywania martwych obszarów. Jak się te szczoteczki mają do produktów znanych producentów, jak np. Philips za które musimy często zapłacić dwa razy więcej? O tym, w naszym artykule.

Oclean - Szczoteczka jakości Premium

Jeżeli chodzi o design Oclean X może się pochwalić podobnym delikatnym i prostym designem jak inne produkty Xiaomi. Szczoteczka jest smuklejsza niż podobne modele innych marek jak np. Philips i wykonana jest z wysokiej jakości materiału o matowym wykończeniu.

Najbardziej przykuwającym oko elementem jest jednak owalny dotykowy wyświetlacz. Ma on rozdzielczość 0,96 cala i wyświetla informacje dotyczące daty, pogody, jak również powiadomienia z aplikacji.

Za pomocą tego wyświetlacza możesz zmienić również tryb pracy szczoteczki. Dzięki sześcioosiowemu żyroskopowi szczoteczka podczas mycia monitoruje, jak dokładnie radzimy sobie z szczotkowaniem i wyświetla raport. Więcej informacji na temat Twojego szczotkowania przekaże Ci aplikacja Oclean, która łączy Twój smartfon ze szczoteczką za pomocą Bluetooth.

Lepsza główka szczoteczki

Szara główka szczoteczki Oclean X to włosie Dupont o zaokrąglonych końcach. Główka ma owalny kształt i jest nieco mniejsza niż w klasycznych szczoteczkach do zębów, dzięki czemu jest w stanie dotrzeć w trudniej dostępne miejsca jamy ustnej. Włókna są elastyczne i nie drażnią nawet delikatnych dziąseł.

Oclean X wykorzystuje nowo zaprojektowany bezszczotkowy silnik magnetyczny, który wywołuje nawet 40 000 wibracji na minutę. Silnik tej klasy można znaleźć w modelach szczoteczek premium, które zwykle kosztują kilka razy więcej niż szczoteczka Xiaomi.

Szybkie ładowanie i praktyczne przechowywanie

Poza samą szczoteczką, w opakowaniu znajdziemy także magnetyczny uchwyt na szczoteczkę, który zarazem jest podstawką do ładowania. Tę bazę możemy przymocować np. do łazienkowej ściany za pomocą dołączonej taśmy. Po umyciu zębów po prostu wkładamy szczoteczkę bezpośrednio do ładującej bazy, która zamocowana na ścianie oszczędza miejsce na naszym blacie. Łatwo jest wtedy zadbać o czystość łazienkowych mebli, jak również samej szczoteczki.

Kiedy szczoteczka wymaga naładowania, zdejmij szczoteczkę i podstawę bezpośrednio z dolnej płytki. Następnie umieść szczoteczkę i bazę na podstawie ładującej. Dzięki temu nie zapomnisz, gdzie umieściłeś bazę ładującą - taki projekt jest pomysłowy i praktyczny.

W przeciwieństwie do większości elektrycznych szczoteczek do zębów, które wykorzystują ładowanie indukcyjne, na spodzie Oclean X znajduje się pozłacany pierścień do połączenia z podstawą ładującą, dzięki czemu proces ładowania przebiega wyjątkowo szybko – w 2 godziny.

Podsumowanie

Jak wszyscy wiemy, elektryczne szczoteczki do zębów są lepsze od tradycyjnych szczoteczek manualnych, zapewniając lepsze rezultaty i większą wydajność. Obecnie elektryczne szczoteczki do zębów są wyposażone w timery, przypomnienia o strefach, a niektóre zaawansowane modele współpracują z telefonem komórkowym i zapewniają monitorowanie martwego obszaru.

Rynek szczoteczek sonicznych, zdominowany jest obecnie przez znane marki typu Philips – dużo osób, widząc wysokie ceny, rezygnuje z zakupu szczoteczek sonicznych, zupełnie niepotrzebnie.

Oclean X wyróżnia się funkcjami, wrażeniami użytkownika i ergonomicznymi konstrukcjami. Co ważniejsze, Oclean X uczy nas, jak skutecznie myć zęby, pomagając rozwinąć dobre nawyki. Wszystko to za pomocą aplikacji Oclean, która zapamiętuje każde nasze mycie zębów, ocenia je i wskazuje obszary, które należy poprawić.

Oclean X – gdzie kupić?

Szczoteczki Oclean można kupić na oclean.pl, stronie oficjalnego polskiego dystrybutora marki. Jest to polska firma, która oferuje wysyłkę produktów również z Polski – dzięki temu możemy mieć pewność, że dostaniemy oryginalny sprzęt w krótkim czasie.

Technologia - najnowsze informacje