poniedziałek, 17 czerwca 2024 08:58

Szczurowa. Przedszkolaki tę wizytę zapamiętają na długo

Autor Katarzyna Jamróz
Szczurowa. Przedszkolaki tę wizytę zapamiętają na długo

W środę (12 czerwca) przedszkolaki z Komunalnego Przedszkola Publicznego w Szczurowej (powiat brzeski) miały niezwykłą okazję spotkać się ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Górce. Wizyta ta przyniosła najmłodszym nie tylko wiele radości, ale i cennych informacji, które na długo pozostaną w ich pamięci.

Strażacy opowiedzieli przedszkolakom o swojej niezwykle ważnej i odpowiedzialnej pracy. Zaprezentowali najmłodszym wyposażenie wozu strażackiego oraz zaznajomili ich z ciekawostkami związanymi z obowiązkami strażaka. Dzieci dowiedziały się, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas pożarów, burz oraz wypadków.

Fot. OSP Szczurowa

Nie tylko gaszą pożary

Jednym z najważniejszych punktów spotkania było omówienie sytuacji, w których można wezwać straż pożarną. Strażacy wyjaśnili, że ich praca nie ogranicza się tylko do gaszenia pożarów – są również wzywani do wypadków samochodowych i innych nagłych zdarzeń. Dzieci mogły zobaczyć specjalistyczne stroje strażackie, w tym kombinezon do działań powodziowych oraz strój do walki z owadami.

Fot. OSP Szczurowa

Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem słuchały opowieści strażaków, zadając przy tym wiele pytań. Mundurowi przeprowadzili również próbę ewakuacyjną, podczas której dzieci mogły praktycznie zastosować zdobytą wiedzę. Po udanej ewakuacji spotkanie kontynuowano na świeżym powietrzu, gdzie strażacy przygotowali dla dzieci tor przeszkód. Maluchy mogły na własnej skórze poczuć, jak to jest być strażakiem, co było dla nich nie tylko edukacyjne, ale i niezwykle emocjonujące.

Fot. OSP Szczurowa

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka