wtorek, 24 marca 2020 08:40

Szczurowa: Zamknięto kościół. Powodem kwarantanna księży

Autor Mirosław Haładyj
Szczurowa: Zamknięto kościół. Powodem kwarantanna księży

Na stronie internetowej Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Bartłomieja Apostoła w Szczurowej pojawiła się informacja, że księża w niej pracujący mieli 14 marca kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.

W związku z tym do 28 marca będą przebywać w kwarantannie i zostaną poddani testom na obecność wirusa. Kapłani podkreślają, że czują się dobrze i nie mają żadnych objawów choroby. Na czas kwarantanny kościół w Szczurowej będzie zamknięty. Msze Święte w zamówionych intencjach księża będą celebrować na plebanii bez udziału wiernych. Kapłani w komunikacie zaapelowali do parafian o pozostanie w domach i poprosili o modlitwę.

Poniżej prezentujemy pełną treść zawiadomienia.

Drodzy Parafianie!
W związku z tym, że 14 marca (sobota) mieliśmy kontakt z osobą, która okazała się zarażona koronawirusem musimy przebywać w kwarantannie na plebanii do 28 marca (sobota). Przede wszystkim czujemy się dobrze i nie wystąpiły u nas do tej pory żadne objawy. Niestety kościół do tego czasu będzie zamknięty. Msze Święte w zamówionych intencjach musimy celebrować na plebanii bez udziału wiernych.
W najbliższym czasie zostaniemy poddani testom. Prosimy o modlitwę za nas i również uczulamy by bez powodu nie opuszczać swoich domów!!!
Prosimy by tę informację przekazać dalej wszystkim naszym Parafianom czy to drogą telefoniczną, czy internetową, byle jak najbezpieczniej dla siebie.
Ksiądz Proboszcz wraz z wikariuszami

Cała sytuacja ma niewątpliwie związek z decyzją Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, która opublikowała 24 marca komunikat, w którym poinformowała o objęciu kwarantanną księży z 8 parafii dekanatu Uście Solne.

Untitled map
Infogram
koronawirus najnowsze informacje

Inf.: Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Bartłomieja Apostoła

Brzesko - najnowsze informacje