sobota, 2 grudnia 2023 07:35

Szkoła w Ciężkowicach uhonorowana z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa

Autor Marzena Gitler
Szkoła w Ciężkowicach uhonorowana z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa

W tarnowskiej auli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się Gala z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa. W wydarzeniu uczestniczył starosta tarnowski Roman Łucarz. Podczas gali uhonorowano szkolne Koło PCK HDK przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Ciężkowicach.

Nie da się jej wyprodukować, nie da się jej zastąpić, jest bezcenna i można pozyskać ja jedynie od człowieka. Mowa o wyjątkowym lekarstwie jakim jest krew, którą Honorowi Krwiodawcy od lat przekazują innym.

Podczas uroczystości wręczone zostały medale okolicznościowe z okazji Jubileuszu 65-lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża za wspieranie oraz propagowanie szczytnych idei Polskiego Czerwonego.

Wśród wyróżnionych znalazł się także Klub HDK PCK przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie, w imieniu którego medal odebrał starosta tarnowski Roman Łucarz.

- Dzięki wspaniałym ludziom, jakimi są krwiodawcy możliwe jest przeprowadzanie bardzo skomplikowanych operacji i pomoc ciężko chorym oraz osobom poszkodowanym w wypadkach. Oby tych osób, które honorowo oddają krew było jak najwięcej. W imieniu prezesa Klubu HDK PCK przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie, wicestarosty Jacka Hudymy, życzę wam dużo zdrowia i pomyślności - powiedział starosta Roman Łucarz.

Odznakę honorową PCK IV stopnia otrzymało szkolne Koło PCK HDK przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Ciężkowicach. Odebrali ją dyrektor placówki Józef Parys oraz opiekun szkolnego Kola PCK HDK Monika Trela. Sztandar szkoły został również został uhonorowany odznaczeniem.

fot. Starostwo Powiatowe w Tarnowie

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka