sobota, 27 maja 2023 10:19

Szokujące ustalenia w sprawie mężczyzny, który utopił się w Wiśle

Autor Mirosław Haładyj
Szokujące ustalenia w sprawie mężczyzny, który utopił się w Wiśle

Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie. Mężczyzna wskoczył do Wisły i nie wypłynął. Po blisko 45 minutach znaleźli go płetwonurkowie. Policji udało ustalić się tożsamość towarzyszy ofiary.

We wtorek (23 maja) służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o tym, że do Wisły wskoczył mężczyzna i nie wypłynął. Na miejsce przybyli strażacy, policjanci Zespół Ratownictwa Medycznego. Szukano go z dwóch łodzi policyjnych z Komisariatu Wodnego w Krakowie.

Akcja ratunkowa trwała do godz. 15.30. Po około 45 minutach od zanurzenia (a 20 minutach pracy nurków) mężczyzna został znaleziony pod wodą. Pomimo reanimacji nie udało się go uratować.

Z relacji świadków wynikało, że mężczyzna miał się założyć z kolegami, czy skoczy do Wisły.

Czytaj również:

Tragiczny zakład? Mężczyzna wskoczył do Wisły i nie wypłynął [WIDEO]
Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie przy placu Bohaterów Getta. Mężczyzna wskoczył do Wisły i nie wypłynął. Po blisko 45 minutach znaleźli go płetwonurkowie. Do godz. 15.30 trwała akcja ratunkowa w Krakowie. Na miejsce przybyli strażacy, policjanci Zespół Ratownictwa Medycznego. Mężczyzna mi…

Nowe ustalenia

Do naszej redakcji zgłosił się czytelnik, który twierdził, że policja ustaliła tożsamość towarzyszących mężczyźnie w chwili skoku do wody osób. Co więcej, nasz rozmówca twierdził, że te osoby ukradły telefon denata i nie udzieliły mu pomocy. O komentarz postanowiliśmy poprosić policję. – Okazało się, że w chwili wypadku mężczyźni byli nietrzeźwi. Obaj usłyszeli zarzut nieudzielenia pomocy, a jeden z nich kradzieży  telefonu denata. Ponad to obaj dostali dozory policyjne – powiedział w rozmowie z Głosem24 oficer prasowy. podkom. Piotr Szpiech. Nasz rozmówca odniósł się także do pogłosek o tym, że przyczyną nieszczęśliwego zdarzenia miał być zakład między trójką mężczyzn. – Nie mogę potwierdzić tej informacji. Motywy działania będą ustalane w toku dochodzenia – powiedział rzecznik krakowskiej komendy.

Fot.: K. Jamróz Głos24

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka