piątek, 23 października 2020 13:08

Szpital w Bochni odpowiedział na apel wojewody w sprawie oddelegowania personelu

Autor Mirosław Haładyj
Szpital w Bochni odpowiedział na apel wojewody w sprawie oddelegowania personelu

Małopolski Urząd Wojewódzki zdecydował, aby 10 proc. personelu medycznego z każdego szpitala powiatowego w województwie oddelegowano do szpitali tymczasowych, powołanych dla pacjentów chorujących na Covid-19.

MUW zaapelował do dyrekcji szpitali w Małopolsce "o przekazanie listy osób, które będą mogły podjąć się pracy przy zwalczaniu epidemii w szpitalach tymczasowych".

Apel dotyczył także szpitala powiatowego w Bochni. Jak napisał portal bochniania.pl, "wczoraj wieczorem dyrekcja bocheńskiego szpitala odesłała wojewodzie odpowiedź". Lokalny portal poinformował, że nie zawierała ona listy osób, o które prosił MUW.

Cytowany przez portal bochniani.pl dyrektor bocheńskiej placówki Jarosław Kycia wyjaśnił, że odmowna odpowiedź wynikała z tego, że „szpital nie posiada obecnie żadnego personelu medycznego, który mógłby być skierowany do pracy w innych placówkach bez naruszenia realizacji zadań związanych z sytuacją epidemiczną, które już uprzednio nałożono na szpital”. Mówiąc o "uprzednio nałożonych zadaniach" szef szpitala miał na myśli decyzję wojewody, na mocy której bocheńska placówka została włączona do trzystopniowego systemu zabezpieczenia szpitalnego opracowanego przez Ministerstwo Zdrowia w ramach "Strategii walki z pandemią COVID-19 - jesień 2020". Przyznanie szpitalowi na przełomie września i października II stopnia zabezpieczania spowodowało konieczność zwiększenia "covidowych" łóżek.

Więcej przeczytasz:

10 procent personelu z każdego szpitala w Małopolsce do placówek tymczasowych?
Dyrektorzy małopolskich szpitali mają przesłać informacje w sprawie oddelegowania pracowników do końca dnia. Jak informuje portal rmf24.pl, Małopolski Urząd Wojewódzki chce, aby 10 proc. personelu medycznego z każdego szpitala w województwie oddelegowano do szpitali tymczasowych. > Proszę o przek…
koronawirus najnowsze informacje

Inf.: Bochnianin.pl
Fot.: Poglądowe

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje