poniedziałek, 18 maja 2020 15:42

Tajemnicza cieszynka Lewandowskiego. Wiemy, komu była dedykowana

Autor Mirosław Haładyj
Tajemnicza cieszynka Lewandowskiego. Wiemy, komu była dedykowana

Robert Lewandowski, po zdobyciu bramki w meczu 26. kolejki Bundesligi z Unionem Berlin, w tajemniczy sposób pozdrowił dzieci chore na cukrzycę.

Kilka dni przed meczem piłkarz Bayernu spotkał się z chorymi dziećmi online. Opowiadał młodym fanom o tym, jak przygotowuje się do meczów i kto był jego idolem w dzieciństwie.

Spotkanie z Robertem Lewandowskim opisuje na swoim fanpage’u grupa CukierAsy Poznań:

O ile można się już przyzwyczaić do tego, że gośćmi Akademii CukierAsów są znane osoby z różnych dziedzin, o tyle ostatnie spotkanie rozwaliło system. Po raz pierwszy nazwisko gościa było niespodzianką. Punktualnie o 20.00 cukry poszybowały w kosmos, bo w jednym z okienek komunikatora pojawił się ... sam Robert Lewandowski. Nasz ambasador Bartosz Bosacki zrobił nam przeogromny prezent, zapraszając swojego byłego kolegę klubowego, a dziś czołowego napastnika globu, który akurat jest na kwarantannie przed rozpoczęciem sezonu. Dziękujemy !! Po tym jak podnieśliśmy swoje szczęki z podłogi, zaczęły się pytania. Najpierw o idoli z dzieciństwa. Byli nimi Alessandro Del Piero i Thierry Henry. W wyniku ciężkiej pracy RL9 role się odwróciły, bo to oni po czasie zwrócili do niego o koszulkę... Potem mogliśmy się dowiedzieć jak się przygotowuje do gry, jaka jest jego drużyna marzeń, ulubione rejony na świecie i to ile robi pompek. Co było dla nas istotne - kiedyś przed treningiem pożerał duże ilości słodyczy, a dziś, wiedząc jak ważny jest zdrowy tryb życia, zmienił na stałe swoją dietę na tyle, że już nie tęskni za pizzą. Jeśli zobaczycie jak RL9 po strzelonej bramce układa ręce w literę C, to wiedzcie, że to jest dedykacja dla nas i spełnienie prośby Miłosza - naszego czołowego snajpera. Super pomysł, Miły!! To spotkanie pokazało nam, że nie ma rzeczy niemożliwych. Jeszcze jakiś czas temu nie wiedzieliśmy o swoim istnieniu, a za chwilę dzięki takim osobom jak RL9 możemy być największych arenach sportowych ! Tak się bawią CukierAsy !!!

Społeczność CukierAsów z niecierpliwością czekała na mecz Lewandowskiego:

Dzisiaj do gry wraca Bayern Robert Lewandowski. Dlaczego o tym piszemy? Ponieważ będzie to pierwsza szansa na zadedykowanie nam cieszynki w postaci litery "C"

- czytaliśmy w sobotę na ich facebookowym profilu.

O spełnieniu obietnicy CukierAsy Poznań poinformowały w kolejnym wpisie:

Jak obiecał, tak zrobił. Panie Robercie, ogromny szacunek. Dziękujemy!

Inf. i foto: CukierAsy Poznań (Bayern)Sport

Sport - najnowsze informacje