czwartek, 19 października 2023 06:36

Tak pobili 72-latka, że życie mężczyzny było zagrożone. Usłyszeli zarzuty

Autor Mirosław Haładyj
Tak pobili 72-latka, że życie mężczyzny było zagrożone. Usłyszeli zarzuty

We wtorek (17 października) policjanci z komisariatu przy ul. Zamoyskiego w Krakowie zatrzymali sprawców pobicia starszego mężczyzny, który z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty w tej sprawie.

W minioną niedzielę, oficer dyżurny krakowskiej komendy miejskiej otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z mieszkań w rejonie Borku Fałęckiego doszło do pobicia starszego mężczyzny, który z zagrożeniem życia trafił do szpitala. Policjanci po przybyciu na miejsce szybko ustalili przebieg tego zdarzenia. Jak się okazało, tej nocy 72-latek spotkał się ze znajomymi w swoim mieszkaniu, gdzie w trakcie „zakrapianej” imprezy wywiązała się awantura między jego uczestnikami. W jej wyniku doszło do bójki, w której poszkodowany został 72-letni właściciel mieszkania.

Kryminalni szybko ustalili personalia osób przebywających tej nocy w lokalu należącym do seniora. 10 października br. kryminalni z Komisariatu Policji V w Krakowie udali się do jednej z miejscowości w powiecie żywieckim, gdzie w ośrodku noclegowym zatrzymali 44-letniego mieszkańca Krakowa. Drugi napastnik został natomiast zatrzymany w tej samej miejscowości na terenie obiektu, w którym trwały prace budowalne. Po wylegitymowaniu 39-latka okazało się, że to również mieszkaniec małopolskiej stolicy. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do krakowskiego komisariatu, skąd następnie trafili do policyjnego aresztu. Następnego dnia w trakcie przesłuchania mężczyźni przyznali się do winy. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty pobicia, którego następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu. Mężczyznom grozi kara do 8 lat pobawienia wolności. Kara dla 39-latka może być wyższa, gdyż działał on w warunkach recydywy. 11 października br. sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków – Podgórze zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

Inf.: KMP Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka